smartfon Google Pixel 3 Pixel 3 XL smartphone

Google Pixel 3 i Pixel 3 XL będą dostępne w Polsce. Tylko te ceny jakieś takie podejrzane…

Po uśmierceniu serii Nexus i powołaniu do życia linii Pixel Google zmieniło model dystrybucji sygnowanych przez siebie smartfonów. Są one sprzedawane głównie przez autoryzowany sklep internetowy, który w Polsce nie jest dostępny. Urządzenia z rodziny Pixel można jednak kupić w naszym kraju, ponieważ niektóre sklepy ściągają je na własną rękę. Podobnie będzie w przypadku modeli Pixel 3 i Pixel 3 XL.

Smartfony Google z serii Pixel od samego początku nie należały do najtańszych. Tegoroczne urządzenia są jednak wyjątkowo drogie. Ceny Pixela 3 zaczynają się od 799 dolarów, a Pixela 3 XL od 899 dolarów (tj. równowartości – odpowiednio – około 3000 i 3350 złotych), aczkolwiek należy pamiętać, że są to „gołe” ceny, bez (ewentualnie) dodatkowo naliczanych podatków.

Zanim przejdziemy do polskich cen Pixela 3 i Pixela 3 XL przypomnę, że Pixel 2 XL kosztował na start w Polsce ~3500 złotych za wersję 64 GB i ~4400 złotych za model ze 128 GB pamięcią wewnętrzną. Jako że nie była to oficjalna dystrybucja, poszczególne sklepy ustalały ceny według własnego widzimisię, do czego miały pełne prawo.

Właśnie dostaliśmy sygnał, że Pixel 3 i Pixel 3 XL również będą dostępne w Polsce. Oba modele pojawiły się w ofercie sklepu x-kom, aczkolwiek umieszczone przy obu modelach ceny są zaskakująco… wysokie. Nie sposób bowiem uwierzyć, żeby Pixel 3 miał kosztować 7299 złotych, a Pixel 3 XL aż 7799 złotych!

https://twitter.com/zolty26/status/1053258155512291328

Ktoś z odpowiedzialnej za sklep internetowy załogi z pewnością się pospieszył z wrzuceniem Pixela 3 i Pixela 3 XL, ponieważ nie jest nawet sprecyzowane, jakie są to wersje pojemnościowe. Nie ma to jednak właściwie żadnego znaczenia w tym przypadku, gdyż podane ceny na pewno nie są takie, jakie będą ostatecznie, więc nie należy do nich przywiązywać żadnej uwagi.

Tym bardziej, że to nie pierwszy raz, kiedy x-kom się pospieszył. W kwietniu 2017 roku mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją – w ofercie sklepu pojawiły się gogle Gear VR z kontrolerem od Samsunga wraz z zawrotnie wysoką ceną 999 złotych. Szybko jednak okazało się, że została ona przestrzelona o kilkaset złotych – ich prawdziwą cenę ustalono bowiem na 549 złotych.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/10/11/smartfon-google-pixel-3-google-pixel-3-xl-kto-produkuje-foxconn/

Źródło: @zolty26