POCO F3
POCO F3 fot. Ishan Agarwal

POCO F3 na pierwszej grafice. Bez niespodzianki – to w końcu Redmi K40

O ile pojawiające się pogłoski sugerowały, że POCO F3 nie będzie niczym innym, jak Redmi K40 sprzedawanym pod inną nazwą, tak opublikowane właśnie grafiki mówią wszystko: pogłoski zostały potwierdzone.

Reklama

Jak pisaliśmy początkiem marca, Xiaomi zdecydowało się na powtórzenie manewru z 2020 roku, kiedy to smartfon sprzedawany w Chinach pod nazwą Redmi K30, trafił do Europy jako POCO F2 Pro. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce obejrzymy prezentację kolejnego smartfona tej submarki Xiaomi – POCO F3, znanego w Chinach jako Redmi K40.

Dzięki temu, jesteśmy już właściwie pewni specyfikacji urządzenia, które wkrótce powinno trafić do sprzedaży, jak zwykle w przypadku POCO, w niezwykle korzystnej cenie. POCO F3 będzie smartfonem napędzanym przez SoC Qualcomm Snapdragon 870, wyposażonym w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,67 cala, rozdzielczości Full HD+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz.

O wysoką jakość zdjęć zadba aparat główny o rozdzielczości 48 megapikseli wraz z towarzyszącymi ultraszerokokątnym (8 megapikseli) i makro (5 megapikseli), a energię do pracy zapewni ogniwo o pojemności 4520 mAh (szybkie ładowanie przewodowe 33W).

Redmi K40, w podstawowej specyfikacji (6 GB RAM, 128 GB pamięci na dane) został wyceniony na 1999 juanów, czyli około 1200 złotych. Gdyby POCO F3 trafił do sprzedaży w równie atrakcyjnej cenie, z całą pewnością stałby się jednym z najlepszych wyborów pod względem stosunku ceny do oferowanych możliwości.