Blu Vivo Go

To może być pierwszy smartfon z systemem Android Pie Go Edition na pokładzie

Nie ukrywam, że szczerze zaskoczyła mnie popularność systemu Android Oreo Go Edition. Nie jestem w stanie zliczyć, ile smartfonów z nim na pokładzie trafiło na rynek, ale było ich naprawdę sporo. Google jednak udostępniło już Androida Pie, więc wkrótce czeka nas wysyp urządzeń z Androidem Pie Go Edition. Blu Vivo Go może być pierwszym z nich.

Smartfony z systemem z dopiskiem Go Edition (w Polsce czasami używany jest też „Edycja Go”) nie grzeszą specyfikacją. W zasadzie to typowe budżetowce, które dzięki odchudzonemu oprogramowaniu mogą działać szybko i płynnie, oczywiście pod warunkiem, że użytkownik nie zainstaluje na nich masy ciężkich i wymagających aplikacji. Inaczej wszystkie wysiłki producenta pójdą na marne.

Smartfony z systemem Android Go Edition kosztują nie więcej niż 100 dolarów – nie przypominam sobie ani jednego przypadku, aby cena urządzenia z tego segmentu przekroczyła ten próg. Nadchodzący Blu Vivo Go nie będzie wyjątkiem – model ten ma bowiem kosztować 89,99 dolarów.

Jeśli natomiast chodzi o specyfikację tego smartfona, to najbardziej uwagę przykuwa podwójny aparat główny na tyle, w którym oba oczka mają rozdzielczość 8 Mpix. Jak na tak tani sprzęt jest to wyjątkowo hojna konfiguracja. Tym bardziej, że podwójnych modułów raczej się nie spotyka w urządzeniach z systemem Android Go na pokładzie.

Decyzja o zastosowaniu podwójnego aparatu okazuje się jednak być bardzo brzemienna w skutkach, ponieważ na przodzie Blu Vivo Go znajdzie się kamerka o rozdzielczości zaledwie 0,3 Mpix (VGA). Chyba, że serwis źródłowy niedokładnie się wyraził i na tyle będzie duet 8 Mpix + 0,3 Mpix, a na froncie 8 Mpix oczko – taki scenariusz też wydaje się prawdopodobny.

Blu Vivo Go

Blu Vivo Go zaoferuje również 6-calowy wyświetlacz o proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości HD+, tj. 1440×720 pikseli (to także spora hojność ze strony producenta przy tak dużej przekątnej), czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor MediaTek MT6739 1,5 GHz z układem graficznym IMG PowerVR GE8100 i 16 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 64 GB.

Nie jest też niespodzianką, że Blu Vivo Go będzie miał tylko 1 GB RAM – to standard w przypadku smartfonów z tego segmentu. Urządzenie zostanie wyposażone także w Dual SIMakumulator o pojemności 2600 mAh. Sprzedaż tego modelu rozpocznie się w przyszłym miesiącu, więc należy się spodziewać, że wkrótce na rynku pojawią się kolejne sprzęty z Androidem Pie Go Edition na pokładzie.

Źródło: The Verge przez 9to5Google