Asus ZenFone Max Pro M2 i Asus ZenFone Max M2 (fot. WinFuture)

Nie musimy czekać do grudnia – już dziś wiemy niemal wszystko na temat nowych smartfonów Asusa

Przecieki są zmorą producentów, chociaż czasami można odnieść wrażenie, że przynajmniej część nich to tzw. przecieki kontrolowane, wypuszczone przez samych zainteresowanych. Jak jest w tym przypadku, nie wiadomo, ale faktem jest, że właśnie poznaliśmy najważniejsze informacje na temat dwóch nowych smartfonów Asusa.

Na 11 grudnia 2018 roku Asus zapowiedział konferencję, na której zaprezentuje modele ZenFone Max M2 i ZenFone Max Pro M2. My jednak nie musimy czekać półtora tygodnia do oficjalnej premiery, ponieważ już dzisiaj poznaliśmy najważniejsze informacje na ich temat. Od razu dowiadujemy się też, jak wspomniane smartfony będą wyglądać.

Reklama

Asus ZenFone Max Pro M2

Jak sugeruje dopisek „Pro”, będzie to mocniejszy model z nadchodzącej dwójki. Producent zastosuje w nim 6-calowy wyświetlacz TFT LCD IPS o proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości Full HD 2340×1080 pikseli, ośmiordzeniowy (8x Kryo 260; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 660 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 512 i 4 GB RAM. W zależności od konfiguracji, sprzęt zaoferuje też 64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Na tyle Asusa ZenFone Max Pro M2 znajdą się czytnik linii papilarnych i podwójny aparat główny 12 Mpix (sensor Sony IMX486) + 5 Mpix. Rozdzielczość kamerki na przodzie pozostaje nieznana. W przeciwności do pojemności akumulatora, która ma wynosić aż 5000 mAh. Wiadomo też, że przód i tył smartfona pokryje tafla szkła.

Asus ZenFone Max M2

W tym modelu również znajdzie się 6-calowy wyświetlacz TFT LCD IPS o proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości Full HD+ 2340×1080 pikseli. Jego sercem będzie jednak zauważalnie słabsza (ale nie słaba) jednostka – ośmiordzeniowy (8x Kryo 260; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 636 1,8 GHz z układem graficznym Adreno 509. Do tego smartfon zaoferuje do 4 GB RAM i 32 GB lub 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Serwis źródłowy podaje także, że główny sensor w aparacie na tyle ma mieć rozdzielczość 13 Mpix. Z renderów można też wywnioskować, że na pleckach znajdzie się również czytnik linii papilarnych. Obudowa smartfona będzie w większości metalowa. Pojemność akumulatora pozostaje na obecną chwilę nieznana.

Jak napisałem na początku, Asus ZenFone Max M2 i Asus ZenFone Max Pro M2 zadebiutują oficjalnie 11 grudnia 2018 roku. Bardzo możliwe, że niewiele później trafią do sprzedaży w Polsce, a przynajmniej drugi z wyżej wymienionych, ponieważ w naszym kraju dostępny jest bezpośredni poprzednik, Asus ZenFone Max Pro M1.

Źródło: WinFuture