Smart Cover może zagrozić bezpieczeństwu Twojego iPada 2

Reklama

Smart Cover bez wątpienia jest jednym z najbardziej interesujących i funkcjonalnych akcesoriów dla tabletu Apple iPad 2. Nie tylko chroni i czyści delikatny ekran urządzenia, ale także je zdobi, usypia oraz budzi. Niestety, nawet tak prostą rzecz jak jednoczęściowe etui ludzie o niecnych zamiarach mogą wykorzystać, aby wykraść dane znajdujące się na Twoim iPadzie 2. Sposób na włamanie się się do zabezpieczonego hasłem tabletu odkryli dziennikarze 9to5 Mac i opisali go na łamach swojego serwisu.

Aby włamać się do tabletu Apple iPad 2 za pomocą pokrywy Smart Cover, należy przytrzymać włącznik urządzenia do czasu pojawienia się napisu „Wyłącz”. W momencie zamknięcia etui, ponownego uniesienia go i dotknięcia przycisku „Anuluj”, tablet daje wgląd w ostatnio używaną aplikację. Dobra wiadomość jest taka, że włamywacz nie otrzymuje dostępu do całej zawartości pamięci tabletu i wszystkich aplikacji. Niemniej jednak, na baczności powinni mieć się ci, którzy uśpili swój tablet podczas korzystania z przeglądarki internetowej, poczty elektronicznej, komunikatora lub kontaktów.

Problem zauważono nie tylko w najnowszej odsłonie systemu iOS 5, ale także jego poprzednich wersjach, począwszy od 4.3. Najlepszym sposobem na ochronę przed włamaniem jest całkowite wyłączenie funkcji usypiania/budzenia tabletu za pośrednictwem pokrywy Smart Cover i cierpliwe czekania na aktualizację oprogramowania, która, jak mamy nadzieję, naprawi tę poważną lukę w zabezpieczeniach systemu iOS.

via BGR