Aktywna redukcja szumów w słuchawkach za kilkaset złotych? Tak, w Huawei FreeBuds 3i

Być może znany jest nam taki model słuchawek bezprzewodowych jak Huawei FreeBuds 3. Jeśli tak, to mamy jakiś punkt odniesienia, bo FreeBuds 3i będą tańsze, ale zachowają ANC.

Reklama

Poszukując słuchawek bezprzewodowychza kilka stówek raczej nie spodziewamy się po nich cudów – zwykle zadowalamy się dobrej jakości dźwiękiem i nawet nie marzymy o aktywnej redukcji szumów. Huawei postarało się jednak wyjść naprzeciw potrzebom klientów o nieco mniej zasobnym portfelu i zaprezentowało dziś słuchawki FreeBuds 3ia więc mniej zaawansowaną wersję FreeBuds 3.

Reklama

Huawei FreeBuds 3i – nienajdroższe, a z ANC

Żeby osiągnąć jakiś poziom aktywnej redukcji szumów, w słuchawkach FreeBuds 3i zamontowano po trzy mikrofony na słuchawkę – jeden z nich znajduje się w wewnętrznej części pchełki, a dwa – na zewnątrz. Dzięki temu oprogramowanie jest zdolne odseparować dźwięki dochodzące spoza słuchawek i skutecznie usunąć zewnętrzne hałasy.

Huawei twierdzi, że FreeBuds 3i są w stanie obniżyć poziom hałasu dobiegającego do naszych uszu o 32 dB. Jednak raczej trudno się spodziewać, żeby ANC wykorzystane w tym modelu było lepsze niż we FreeBuds 3 – a już tam nie było najwyższych lotów.

Nowe akcesorium Huawei dysponuje 10-milimetrowymi przetwornikami, a więc znacznie mniejszymi niż w modelu podstawowym, gdzie zamontowano przetworniki 14,2 mm. Charakteryzują się też krótszym czasem deklarowanej pracy – do 3,5 godziny na jednym ładowaniu przy włączonym ANC. Dzięki dołączonemu etui, czas działania można wydłużyć o kolejne 14,5 godziny. Etui ładowane jest przez USB typu C.

Huawei Freebuds 3i będą dostępne w Europie już w przyszłym tygodniu, w cenie 119 euro. Nie jest nam znana polska cena, jednak należy przygotować się na wydatek rzędu 600 zł.

Słuchawki TWS (prawdziwie bezprzewodowe) na każdą kieszeń – które modele warto kupić?

źródło: fonearea, Huawei

Reklama