Bose, nareszcie. Są nowe słuchawki TWS, na które czekaliśmy i okulary, na które nie czekał nikt 17 Bose QuietComfort

Bose, nareszcie. Są nowe słuchawki TWS, na które czekaliśmy i okulary, na które nie czekał nikt

Ostatnia aktualizacja:

Bose to mój ulubiony producent słuchawek z aktywną redukcją szumów. Dziwne jednak mi się wydawało, że konkurencja „strzela” kolejnymi modelami pchełek TWS, a Amerykanie stoją w miejscu. Nareszcie zaprezentowano dwa nowe modele słuchawek: QuietComfort Earbuds i Sport Earbuds.

Bose ponownie uderza w rynek TWS

Amerykańskiej firmie Bose trzeba oddać to, że do swoich produktów podchodzi z niezwykłą pieczołowitością. Kolejne generacje słuchawek QuietComfort udowadniały, że Bose może słusznie poszczycić się posiadaniem jednej z najlepszych technologii aktywnej redukcji szumów w branży. O ile jednak słuchawki nauszne tej firmy prezentowały ostatnio wysoki poziom, tak długo nie aktualizowano oferty słuchawek dousznych – a przecież konkurencja nie śpi.

Dobrze więc, że Bose zaprezentowało dwa modele pchełek TWS – Quiet Comfort Earbuds oraz Sport Earbuds. Te pierwsze wyposażono w ANC, a te drugie – już nie. Oba modele zostały zbudowane z myślą o trwałości i mają stopień ochrony
IPX4 – są odporne na pot i wodę. W obu wypadkach sterowanie odbywa się przy pomocy paneli dotykowych.

Bose, nareszcie. Są nowe słuchawki TWS, na które czekaliśmy i okulary, na które nie czekał nikt 18 Bose QuietComfort

Bose QuietComfort Earbuds dla fanów ANC

QuietComfort Earbuds wyglądają na nieco spóźnioną odpowiedź na Sony WF-1000XM3. Flagową funkcją pozostaje ANC, które można ustawić na jednym z… 11 poziomów. Bose raczy wiedzieć, po co aż tyle. Na pewno chodzi o dostosowanie siły wyciszania hałasu otoczenia do specyficznych potrzeb użytkownika.

Bose podkreśla, że QuietComfort Earbuds charakteryzują się wzorową kulturą pracy i doskonałym odwzorowaniem dźwięków. To zostanie rozstrzygnięte podczas testów. Słuchawki łączą się z telefonem za pomocą Bluetooth 5.1. Nie mają jednak możliwości utrzymywać pary z dwoma urządzeniami.

Czas działania słuchawek określa się na 6 godzin, i dodatkowe 12 godzin dzięki wsparciu etui ładującego.

Pchełki wyceniono na 1199 zł. W sklepach mają pojawić się od 5 października, a przedsprzedaż zaczyna się już dziś.

Bose, nareszcie. Są nowe słuchawki TWS, na które czekaliśmy i okulary, na które nie czekał nikt 22 Bose QuietComfort

Bose Sport Earbuds dla sportowców

Podobno bezpośrednim poprzednikiem Sport Earbuds są słuchawki SoundSport Free z… 2017 roku. Widzimy więc, jak solidną drzemkę ucięło sobie Bose.

W nowych budsach TWS postawiono na praktyczność cenioną przez sportowców. Dzięki końcówkom StayHear Max, budsy mają być jak przyklejone do uszu, bez ryzyka wypadnięcia z nich nawet przy bardziej dynamicznych ćwiczeniach.

Czas pracy to 5 godzin na baterii. Etui ładujące wydłuży go o dodatkowe 10. To krócej niż w wypadku QuietComfort Earbuds, co jest o tyle ciekawe, że mają te same wymiary budsów – mierzą po 2,5 cm długości i ważą 8,5 g. Najwyraźniej wersja sportowa ma mniej wydajne akumulatorki.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Bose Sport Earbuds wyceniono na 899 zł. Można już je kupować w przedsprzedaży, a do sklepów powinny trafić po 5 października.

Odnoszę wrażenie, że sprzedając słuchawki TWS w tych cenach Bose trudno będzie zyskać wielu klientów.

Bose, nareszcie. Są nowe słuchawki TWS, na które czekaliśmy i okulary, na które nie czekał nikt 26 Bose QuietComfort

Okulary przeciwsłoneczne z głośnikami

Bose zaprezentowało dziś także następną generację przeciwsłonecznych okularów ze zintegrowanymi głośnikami. Dotychczasowe modele Frames zostały ulepszone.

Zaprezentowano trzy wersje okularów: Tenor i Soprano (bardziej stylowe) oraz Tempo (sportowe).

Sama elektronika nie waży w okularach więcej niż 50 g, choć zdjęcia wskazują na to, że zauszniki wciąż są nieprzyzwoicie grube. Zgodnie z zapewnieniami Bose, jakość dźwięku wyraźnie się poprawiła w porównaniu ze starszymi modelami.

Przetworniki wykorzystane w wersji Tempo mają średnicę 22 milimetrów. Producent jest zdania, że nawet jadąc rowerem z prędkością 40 km/h będziemy w stanie słyszeć muzykę. Głośniki w wersjach Tenor i Soprano są nieco mniejsze – mają średnicę 16 mm. Zamontowana w nich bateria ma wystarczyć na 5,5 godziny pracy.

Cena za okulary Frames to 1199 zł, niezależnie od wersji.