Słuchawkowe nowości od Nokii: miniaturowe True Wireless Earbuds i Pro Wireless dla aktywnych

Wraz z Nokią 7.1 debiutują dziś także nowe, interesujące modele słuchawek. O ile Nokia Pro Wireless celuje w dość popularny segment słuchawek dla użytkowników aktywnych fizycznie, to miniaturowe Nokia True Wireless Earbuds zdecydowanie czerpią swoją koncepcję z Apple AirPods, choć są konstrukcją dokanałową. Co wiadomo o nowych produktach?

Nokia Pro Wireless to konstrukcja, której centralnym elementem jest pałąk mający spoczywać na karku użytkownika. Końcówki pałąka zawierają panel sterujący oraz akumulator, mający wg deklaracji producenta wystarczać na 10 godzin działania. Z pałąka wyprowadzone są przewodami wkładki dokanałowe – wyposażone w magnes i sensory umożliwiają odebranie połączenia (lub wznowienie odtwarzania muzyki) poprzez sam fakt rozłączenia słuchawek i włożenia ich do uszu. O nadchodzącym połączeniu dyskretnie informuje wibracja pałąka. Słuchawki pracują w oparciu o połączenie Bluetooth 4.2 i obsługują kodek AptX dla zapewnienia jak najlepszej jakości dźwięku. Niestety, do tej chwili producent nie ujawnił danych o parametrach akustycznych słuchawek.

Reklama

Znacznie ciekawszą (i mniej typową) konstrukcją wydają się być jednak słuchawki Nokia True Wireless Earbuds – prawdziwe miniaturki, ważące po 5 gramów. Mimo swoich małych rozmiarów zapewniają do 3,5 godziny słuchania muzyki, do 4 godzin rozmowy i do 70 godzin w trybie czuwania. Elementem zestawu jest wyposażona w dodatkowy akumulator miniaturowa stacja dokująca, ładowana przez port USB-C, która umożliwia trzykrotne naładowanie akumulatorów słuchawek, przedłużając czas pracy efektywnie aż do 14 godzin słuchania muzyki lub 16 godzin rozmowy. Ze smartfonem słuchawki łączą się z wykorzystaniem Bluetooth 5.0, mają także certyfikat IPX4, co oznacza, że nie musimy się obawiać używania ich podczas deszczu. Także i tu w tym momencie nie znamy bliżej parametrów akustycznych sprzętu.

Sugerowane ceny detaliczne to 299 złotych za model Pro Wireless i 499 złotych za True Wireless Earbuds. 

https://www.tabletowo.pl/2018/10/04/nokia-7-1-premiera-cena-w-polsce/

źródło: Nokia