(fot. Apple)

Uważasz, że słuchawki AirPods Pro od Apple są za drogie? Poczekaj na wersję Lite

Niezbadane są ścieżki Tima Cooka. Mówi się, że Apple pracuje nad kolejną wersją słuchawek AirPods Pro, tym razem w wersji „Lite”. Radziłbym podchodzić do tej informacji ostrożnie, jednak wspomnieć o sprawie warto.

Pojawiły się raporty o współpracy Apple z partnerami łańcucha dostaw na Tajwanie w związku z produktami o nazwie „AirPod Pro Lite”. Dość jednoznacznie kojarzy się ona ze słuchawkami AirPods Pro, co szybko podłapała redakcja DigiTimes. Informacje wspominają także o innych nowych produktach Apple, w tym o iPadzie kolejnej generacji, Apple Watchu i iMaku – wszystkie te sprzęty otrzymają swoje kolejne wersje w tym roku. Tablet i smartwatch najpewniej nie pojawią się wcześniej niż jesienią.

Reklama

Apple zacieśnia więzi z partnerami z Tajwanu

W związku z epidemią koronawirusa akurat w tej części Chin, w której firmy współpracujące z Apple mają swoje fabryki, amerykański gigant przerzuca część produkcji urządzeń do Tajwanu. Ryzyko zamknięcia kolejnych placówek w Chinach spowodowało, że Cupertino musiało podjąć decyzję o mocniejszej geograficznej dywersyfikacji dostaw. W ten sposób najprawdopodobniej, większa część iPadów, Apple Watchy i innych sprzętów niż wcześniej założono, będzie pochodzić z tajwańskich, a nie chińskich fabryk.

AirPod Pro Lite jest wśród tych urządzeń największą zagadką, jako że nie mieliśmy dotąd do czynienia z takim akcesorium. Wprowadzenie do sprzedaży podobnego modelu byłoby dość nieszablonowe i raczej nie w stylu giganta z Cupertino. W końcu między cenami poszczególnych wersji Apple AirPods nie ma aż tak dużej różnicy cenowej:

  • AirPods Pro kosztują 1249 zł
  • AirPods z bezprzewodowym etui ładującym kosztują 999 zł
  • AirPods z klasycznym etui kosztują 799 zł

Może chodzi o wydanie AirPodsów Pro w wersji ze standardowym etui, bez ładowania bezprzewodowego? Trudno powiedzieć, mając tak mało danych do dyspozycji. Na razie czekamy – może w nadchodzących tygodniach dowiemy się czegoś więcej.

 

źródło: DigiTimes przez MacRumors