Slot kart microSD w Samsungu Galaxy S7 potwierdzony!

Nienawidzę plotek i spekulacji. Przecieki traktuję jako zło konieczne, które – niestety – ujawniają nam zdecydowanie zbyt dużo informacji. Informacji na temat urządzeń, których premiery spodziewamy się w ciągu kilku dni, tygodni, a czasem nawet miesięcy… Dziś za pośrednictwem jednego z nich ostatecznie potwierdzony został fakt, że Samsung Galaxy S7 będzie oferował slot kart microSD.

W Londynie kilkunastu szczęśliwców z Polski i nie tylko (no dobra, dziennikarzy i blogerów technologicznych) miało dziś okazję przedpremierowo „pobawić się” Galaxy S7. Jak widać na załączonym zdjęciu, nie udało się wszystkiego utrzymać w tajemnicy (swoją drogą, jestem bardzo ciekawa co na to zapisy w NDA…).

Amerykańscy dziennikarze potwierdzają, że Galaxy S7 ma być wyposażony w aparat 12 Mpix (w Galaxy S6 jest matryca 16 Mpix), akumulator o pojemności 2800 mAh, slot kart microSD. Całość będzie wodoodporna (IP67 lub IP68), a systemem operacyjnym, który tu znajdziemy, będzie Android 6.0 Marshmallow – z dodatkami, które zapowiedział dziś Samsung.

Oficjalna prezentacja Samsunga Galaxy S7 będzie miała miejsce w niedzielę, 21 lutego, o godz. 19. Tego samego dnia lub dzień później (różne źródła różnie podają) ma się rozpocząć przedsprzedaż urządzenia, z kolei sprzedaż właściwa ma ruszyć w pierwszej połowie marca.

źródło: androidauthority