Slack otrzyma ciemny motyw. Jak go włączyć już teraz? | Tabletowo.pl

Slack otrzyma ciemny motyw. Jak go włączyć już teraz?

Dołącz do dyskusji 0

W ostatnim czasie coraz więcej aplikacji otrzymuje aktualizacje, które dodają do nich ciemny motyw. Co ważne, dotyczy to zarówno programów dla urządzeń mobilnych, jak i komputerów. Okazuje się, że Slack nie chce pozostać w tyle i planuje wprowadzenie ciemnego motywu do swojej aplikacji na Androidzie.

Odnoszę wrażenie, że w ostatnim czasie temat trybu ciemnego w różnego rodzaju komunikatorach opanował internet. W niektórych aplikacjach tego typu motyw był już wcześniej dostępny – na przykład w Twitterze, ale za to w Messengerze od Facebooka jest to duża nowość. Deweloperzy Slacka również zamierzają udostępnić użytkownikom ciemny tryb, który już teraz można testować w beta wersji aplikacji.

Jak już teraz włączyć tryb ciemny w aplikacji Slack?

Jak wspomniałem, na razie tryb ciemny nie jest dostępny w stabilnej wersji aplikacji, a w becie. Na początek należy udać się do Sklepu Play, wyszukać Slack i dołączyć do grona beta testerów. Należy pamiętać, że ta odsłona aplikacji może zawierać błędy, ponieważ nadal trwają pracę nad jej wdrożeniem.

Po zaktualizowaniu aplikacji do wersji beta, należy przejść do ustawień, w których zobaczycie stosowną opcję, umożliwiającą włączenie trybu ciemnego.

Jak sami widzicie, twórcy Slacka zdecydowali się na użycie podobnej palety kolorów, która występuje na Twitterze. Tło jest ciemno szare, a czcionki i elementy interfejsu białe. Moim zdaniem jest to zdecydowanie lepszy wybór kolorów niż czerń i biel, ponieważ takie zestawienie nie kontrastuje tak ze sobą i jest przyjemniejsze dla oczu.

Źródło: 9TO5Google

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona