A to dobre: zagrasz w Skyrima na głośniku Amazona. Szanuję dystans, z jakim podchodzi do siebie Bethesda 19

A to dobre: zagrasz w Skyrima na głośniku Amazona. Szanuję dystans, z jakim podchodzi do siebie Bethesda

Doroczne targi E3 są świętem wszystkich graczy, choć naturalne jest, że skupiają się one głównie na produkcjach na konsole i pecety. W tym roku dostaliśmy też trochę zapowiedzi dotyczących rynku mobilnego, ale najbardziej zaskoczyła chyba Bethesda, która zapowiedziała wydanie gry „Skyrim: Very Special Edition” na urządzenie pozbawione ekranu.

Bethesda ma naprawdę spory dystans do siebie. Firma jest znana z tego, że wydała piątą część gry The Elder Scrolls: Skyrim chyba na każdą możliwą platformę, włączając w to PlayStation VR i Nintendo Switch. Świadoma swojej opinii robienia portów Skyrima na wszystko, co się rusza, ogłosiła, że pojawi się również wersja na inteligentne głośniki Amazonu. To, co z początku wydawało się świetnym autoironicznym żartem, okazało się być rzeczywistością.

A to dobre: zagrasz w Skyrima na głośniku Amazona. Szanuję dystans, z jakim podchodzi do siebie Bethesda 21

Dziś rano oficjalne konto targów E3 na Twitterze, przekazało informację, że właściciele głośników Echo od Amazonu mogą już instalować aplikację Skyrim: Very Special Edition (gdzie sama nazwa jest już zabawna). Przypomina ona klasyczne tekstowe przygodówki przeglądarkowe, przy czym tekst nie jest nigdzie wyświetlany – o sytuacji bohatera informuje nas głosowy asystent Alexa, a my podejmujemy decyzje wydając polecenia.

Oczywiście gra nie może być tak rozbudowana jak „pełny” Skyrim – nie możemy nawet wybrać na początku gry swojej rasy. Oprócz tego pojawia się mnóstwo innych ograniczeń. Z drugiej strony możemy głosowo eksplorować krainy i walczyć z napotkanymi przeciwnikami.

Wiadomo, że nie jest to raczej produkcja AAA, która pozwoliłaby wsiąknąć w świat Tamriel na długie tygodnie, jednak dla fanów serii The Elder Scrolls, prezent w postaci gry, w której sporo do powiedzenia ma wyobraźnia, jest bardzo miły. To balsam na serca tych, którzy z niecierpliwością wyczekują zapowiedzianego już The Elder Scrolls VI.

Przy okazji chciałbym zauważyć, z jaką lekkością i polotem zrealizowany jest powyższy krótki materiał promocyjny. Amazon zdążył już nas przyzwyczaić, że reklamy Alexy i Amazon Echo są ciekawe, pozbawione patosu i pełne niewymuszonego humoru. Dorzućmy do tego Bethesdę, dla której samo powstanie Skyrim: Very Special Edition jest żartem samym w sobie. No brawa :)

 

źródło: Slashgear