A to dobre: zagrasz w Skyrima na głośniku Amazona. Szanuję dystans, z jakim podchodzi do siebie Bethesda

Doroczne targi E3 są świętem wszystkich graczy, choć naturalne jest, że skupiają się one głównie na produkcjach na konsole i pecety. W tym roku dostaliśmy też trochę zapowiedzi dotyczących rynku mobilnego, ale najbardziej zaskoczyła chyba Bethesda, która zapowiedziała wydanie gry „Skyrim: Very Special Edition” na urządzenie pozbawione ekranu.

Reklama

Bethesda ma naprawdę spory dystans do siebie. Firma jest znana z tego, że wydała piątą część gry The Elder Scrolls: Skyrim chyba na każdą możliwą platformę, włączając w to PlayStation VR i Nintendo Switch. Świadoma swojej opinii robienia portów Skyrima na wszystko, co się rusza, ogłosiła, że pojawi się również wersja na inteligentne głośniki Amazonu. To, co z początku wydawało się świetnym autoironicznym żartem, okazało się być rzeczywistością.

Dziś rano oficjalne konto targów E3 na Twitterze, przekazało informację, że właściciele głośników Echo od Amazonu mogą już instalować aplikację Skyrim: Very Special Edition (gdzie sama nazwa jest już zabawna). Przypomina ona klasyczne tekstowe przygodówki przeglądarkowe, przy czym tekst nie jest nigdzie wyświetlany – o sytuacji bohatera informuje nas głosowy asystent Alexa, a my podejmujemy decyzje wydając polecenia.

Oczywiście gra nie może być tak rozbudowana jak „pełny” Skyrim – nie możemy nawet wybrać na początku gry swojej rasy. Oprócz tego pojawia się mnóstwo innych ograniczeń. Z drugiej strony możemy głosowo eksplorować krainy i walczyć z napotkanymi przeciwnikami.

Wiadomo, że nie jest to raczej produkcja AAA, która pozwoliłaby wsiąknąć w świat Tamriel na długie tygodnie, jednak dla fanów serii The Elder Scrolls, prezent w postaci gry, w której sporo do powiedzenia ma wyobraźnia, jest bardzo miły. To balsam na serca tych, którzy z niecierpliwością wyczekują zapowiedzianego już The Elder Scrolls VI.

Przy okazji chciałbym zauważyć, z jaką lekkością i polotem zrealizowany jest powyższy krótki materiał promocyjny. Amazon zdążył już nas przyzwyczaić, że reklamy Alexy i Amazon Echo są ciekawe, pozbawione patosu i pełne niewymuszonego humoru. Dorzućmy do tego Bethesdę, dla której samo powstanie Skyrim: Very Special Edition jest żartem samym w sobie. No brawa :)

 

źródło: Slashgear