Ważne

Fus Ro Dah! Skyrim od dziś na Nintendo Switch oraz PlayStation VR

Tak, mamy 2017 rok i mówimy o grze The Elder Scrolls V: Skyrim, która pierwotnie zadebiutowała sześć lat temu. Od dziś można wsiąknąć w świat Tamriel na dwa nowe sposoby, gdyż gra pojawiła się na konsolę Nintendo Switch oraz PlayStation VR.

Wersja na platformę Nintendo ma kilka dodatków, których w jakiejkolwiek innej edycji Skyrima uświadczyć nie można – dostajemy na przykład szansę zdobycia unikatowych przedmiotów, jak Master Sword czy Hylian Shield z gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Jeszcze więcej emocji czeka osoby, które zdecydują się wejść w skórę Dovahkiina przy pomocy PlayStation VR. Błąkanie się po zamarzniętych krainach północnego Tamriel jest teraz bardziej immersyjne niż kiedykolwiek.

Jeśli mocno napaliliśmy się na podjęcie pracy jako łowca smoków w wirtualnej rzeczywistości, warto poczekać jeszcze kilka dni z zakupem gry. Całkiem możliwe, że gra kosztująca obecnie 239 zł (RTV Euro AGD), otrzyma jakąś obniżkę z okazji Czarnego Piątku. Albo zestaw PlayStation VR wtedy nieco stanieje. Jakkolwiek – zalecam cierpliwość, choć wiem, że nie jest to cecha, z której prawdziwi wojownicy są specjalnie znani.

Aktualnie gogle PlayStation VR dostępne są w cenie 949 zł, zaś zestawy PS4 z goglami wahają się między 2798 zł a 3598 zł, w zależności, czy wybieramy wersję Slim czy Pro.

Drogo? Oczywiście. Ale podobno ratowanie wirtualnych światów to profesja wymagająca wielkich poświęceń.

źródło: Slashgear, ppe.pl

Komentarze

 • PikaKnight

  “Mistrzowskiego Miecza, Tarczy Hiliańskiej”
  Błagam nie tłumaczcie więcej tych nazw. Po prostu są to nazwy własne, tak jak nie tłumaczycie “Nintendo Przełącznik”, “StacjaGrająca 4” “XPudło Jeden” to nie tłumaczcie tych nazw…
  Master Sword na zawsze zostanie Master Sword. Nawet polski dystrybutor Nintendo tego nie tłumaczy. Fani serii tego nie tłumaczą. Miecz ten zostanie na zawsze Master Swordem ;)
  “Kiedy Link przejdzie wszystkie próby, obudzi się moc Master Sword, który już zawsze będzie świecił się podczas walki” – z opisu pierwszej paczki DLC do Zeldy ;)
  Hylian Shield – Hylian Shield i tyle, od zawsze na zawsze.

  • K. Roll

   Prawda! Zmienione 😀

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona