Skype zintegruje się z Cortaną – komunikator zadziała jak Allo od Google | Tabletowo.pl

Skype zintegruje się z Cortaną – komunikator zadziała jak Allo od Google

Dołącz do dyskusji 0

Komunikator Allo nie osiągnął sukcesu, jakiego życzyłoby sobie Google. Nie dlatego, że aplikacja jest słaba – wręcz przeciwnie. Jednym z jej wyróżników jest integracja z Asystentem Google, dzięki czemu możemy sobie porozmawiać ze sztuczną inteligencją (po angielsku, rzecz jasna). Podobną funkcję niebawem wprowadzi Skype. Z tą różnicą, że w komunikatorze Microsoftu zagości Cortana.

Odkąd Microsoft zorientował się, że w sektorze mobilnym przetrwać jest niesamowicie trudno, zaczął inwestować w rozwój aplikacji i usług, które może bez przeszkód propagować na cudzych systemach. Cortana jest już od jakiegoś czasu dostępna na Androida i iOS na niektórych rynkach, jednak teraz ma stać się integralną częścią Skype’a.

Asystentka będzie aktywnie przyglądać się temu, w jakim kierunku toczy się rozmowa oraz podsuwać praktyczne sugestie – rozpozna na przykład tytuł filmu, o którym jest mowa i zaproponuje kupno biletów do kina. Pomoże też, jeśli w trakcie dyskusji pojawią się określenia sugerujące, że można umieścić jakieś plany w kalendarzu, pokaże trasę przejazdu w wymienione miejsce i tak dalej.

Już teraz Cortana trafia do Skype’a w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo, ile Microsoftowi zejdzie z udostępnianiem aktualizacji w innych lokalizacjach, jednak trzeba nastawić się na to, że w Polsce Skype nie zyska tej funkcji. Gigant z Redmond nie udostępnił aplikacji Cortany na Andrioda w naszym kraju, nawet po angielsku, więc trudno się spodziewać, żeby coś się zmieniło w tej materii z okazji aktualizacji Skype’a.

Szkoda, bo podobno Cortana to całkiem inteligentna dziewczyna. Zawsze pozostaje nam uciąć sobie krótką pogawędkę z Google Assistantem po angielsku.

źródło: Skype dzięki PhoneArena
zdjęcie tytułowe: iphonedigital

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona