Skype dostępny dla urządzeń z Android Wear

Rynek wearables rozwija się bardzo prężnie, więc nie dziwi fakt, że kolejni producenci bardzo chętnie na niego wkraczają. Android Wear to obecnie najpopularniejszy system i choć czerpie z klasycznego Androida, to nie może pochwalić się tak samo bogatą biblioteką aplikacji.

Skype dostępny jest w Sklepie Play już od dawna i zdążył zanotować ponad 500 000 milionów pobrań. Jednak do tej pory inteligentne zegarki z systemem od Google nie miały oficjalnego wsparcia dla tej aplikacji. Microsoft w końcu wyszedł naprzeciw potrzebom klientów, dzięki czemu korzystając ze Skype w wersji 6.4, będzie można zarządzać swoimi rozmowami z poziomu zegarka.

W praktyce oznacza to, że powiadomienia o przychodzących połączeniach i nowych wiadomościach pojawią się na jego ekranie. Również przy jego pomocy można przyjąć lub odrzucić rozmowę oraz odpowiedzieć na wiadomość, dyktując tekst zegarkowi. Dodatkowo można wybierać z ustalonych wcześniej odpowiedzi lub narysować emotikonkę.

Aplikacja na Android Wear pozwala również wyciszyć, zawiesić lub zapauzować obecne połączenie i przełączyć się do nowej przychodzącej rozmowy.

Źródło: Skype