Ważne

Skype przekroczył próg 500 milionów pobrań w Google Play

Skype to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejszy komunikator internetowy świata. O skali jego sukcesu świadczyć może fakt, iż kilka dni temu przekroczyły on magiczną liczbę 500 milionów pobrań w sklepie z aplikacjami firmy Google, wprowadzając tym samym Microsoft do dość elitarnego grona „gigantów Google Play”.

Okazuje się bowiem, że stworzenie aplikacji cieszącej się tak ogromną popularnością to sztuka, która jak dotąd udała się tylko dwóm firmom. Pierwszą z nich było oczywiście samo Google, drugie miejsce zajął zaś Facebook (chociaż z technicznego punktu widzenia należałoby tu umieścić również Samsung i ich magiczne Samsung Push Service). Microsoft ma więc bez wątpienia powody do dumy, zwłaszcza iż walka o silniejsze zaznaczenie swojej pozycji w konkurencyjnych sklepach z aplikacjami wydaje się być ostatnio jednym z priorytetów firmy. Oczywiście należy pamiętać o tym, że liczba pobrań rzadko kiedy przekłada się na liczbę aktywnych użytkowników, a duża ilość błędów i niedoróbek w kilku ostatnich wersjach aplikacji na Androida skutecznie zniechęciła spore grono użytkowników.

Aplikacja Skype dostępna jest do pobrania za darmo w sklepach App Store, Google Play, Windows Store i Windows Phone Store.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona