SkyCash oficjalnym operatorem strefy parkowania w Warszawie

Pozycja operatora parkingowego dla centrum Warszawy musi być obsadzona. Do tej pory był nim SkyCash, z którym Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie kilkukrotnie przedłużał kontrakt. Było to rozwiązanie tymczasowe, dopóki nie zakończył się proces obsługi nowego przetargu. Ten, po pewnych perturbacjach, wygrał znów SkyCash, czym przypieczętował swoją pozycję jako podmiotu obsługującego mobilne płatności za parkowanie w Stolicy.

Umowę podpisano 2 maja. Spółka SkyCash będzie zobowiązana wprowadzić do usługi kilka zmian. Na przykład wkrótce będzie można płacić za parking bezpośrednio z podpiętej do systemu karty, bez konieczności wcześniejszego doładowania określoną kwotą wirtualnej portmonetki. Oprócz tego użytkownicy nie będą informowani o rozpoczęciu i zakończeniu parkowania za pomocą wiadomości push – wymaga się, by takie informacje były rozsyłane przez SMS-y.

Reklama

Warszawskie ZDM ogłosiło przetarg na obsługę strefy parkowania dobrych kilka miesięcy temu – w listopadzie 2018 roku. Co ciekawe, początkowo został wyłoniony inny operator – został nim mPay, ale zaoferowana przez niego cena, wydawała się zaniżona. Dlatego SkyCash zdecydował się przekazać sprawę do zbadania przez Krajową Izbę Odwoławczą. W toku działań okazało się, że sposób wyliczenia kwoty za mobilną obsługę parkingów, którą posłużył się mPay, był błędny. Po korekcie okazało się, że tańszą ofertę przedłożył SkyCash, który został kolejny raz obdarzony zaufaniem przez ZDM.

SkyCash nadal zachowa pozycję wyłącznego mobilnego operatora parkingowego w Warszawie. Na razie nie ma konkretnych planów, jak uwolnić ten rynek – a taką dowolność można obserwować w innych polskich miastach. Alternatywy wobec SkyCash mogłyby okazać się przydatne. Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich ma podobno odpowiedni zestaw programów, który dopuściłby do działania inne spółki, obsługujące systemy parkowania przez aplikację, ale na ten moment nie wspomina się o jego uruchomieniu.

 

źródło: cashless.pl