Dwa lata czekania. Sky: Children of the Light trafi na smartfony z Androidem

Sky: Children of the Light to gra, którą zapowiedziano na konferencji Apple w 2017 roku. Po tak długim czasie trafiła do sklepu App Store, a dziś zapowiedziano, że pojawi się także w Google Play.

To ciekawe, bo Sky: Children of the Light zapowiadane było jako tytuł na wyłączność dla urządzeń Apple. Najwyraźniej przez ostatnie miesiące musiało się sporo zmienić. I bardzo dobrze. Gra trafi do sklepu Google Play (a także na tvOS, macOS, PC i konsole), a to oznacza, że wkrótce będę mógł położyć łapki na jednym z najlepiej dopracowanych tytułów mobilnych od czasów… nie wiem, Monument Valley 2?

Sky: Children of the Light nieprzypadkowo kojarzy się z Journey, które można było ogrywać jeszcze na PlayStation 3. Za produkcją świeżego tytułu stoją ci sami ludzie, którzy stworzyli tę charakterystyczną i niezwykle interesującą grę sprzed lat. Sky, w przeciwieństwie do swojego poprzednika, skupia się bardziej na specyficznej rozgrywce wieloosobowej, kładącej nacisk na kooperację podczas rozwiązywania zagadek. Oczywiście tytuł też ukończyć kompletnie solo.

Na iOS Sky: Children of the Lighdostępne jest już za darmo, z możliwością dokupowania dodatkowych przedmiotów od 4,99 zł do 239,99 zł. Nie wiadomo, jak zarobi na siebie w sklepie Google Play, ale liczę na to, że tam też będzie tytułem FTP. Uderzam w dzwon wstępnej rejestracji gry na Androidzie, nie widzę innej opcji :)

Apple wpompuje ogromne pieniądze w start swojej nowej platformy dla graczy – Apple Arcade

źródło: thatgamecompany.com, Google Play dzięki Android Police