fot. Sqter

Skuber jeszcze nie zaczął świadczyć usług, a już zmienił nazwę na Sqter. Przez Ubera

Skuber zacznie świadczyć swoje usługi za dokładnie trzy tygodnie, 21 marca 2019 roku. Dość nieoczekiwanie, jeszcze przed oficjalnym debiutem na rynku, marka zmieniła jednak swoją nazwę na Sqter. Zdecydowano się na taki krok, ponieważ do akcji wkroczył… Uber.

Wiele osób mogło pomyśleć, że Skuber będzie czymś w rodzaju „Ubera na skuterach”, ponieważ nazwy obu marek są bardzo do siebie podobne, mimo że formalnie nie mają ze sobą nic wspólnego. Właścicielem pierwszej z ww. jest bowiem JWA S.A., zaś drugiej Uber Technologies Inc.

Reklama

Sprawy nabrały nieoczekiwanego obrotu

W rozesłanej do mediów informacji, spółka JWA informuje, że otrzymała propozycję współpracy od polskiego oddziału Ubera. Właściciel marki Skuber określa ją jednak jako „nieudaną próbę pozyskania know-how”, ponieważ zakończyła się ona pismem z kancelarii prawnej, obsługującej Uber Poland.

Amerykańskie przedsiębiorstwo domagało się w nim m.in. zaprzestania działalności konkurencyjnej, przeniesienia praw do domeny internetowej oraz zapłaty zryczałtowanego odszkodowania za koszty poniesione w związku z obsługą prawną oraz zmiany nazwy.

Skuber zmienia nazwę na Sqter

JWA S.A. uznaje roszczenia i zarzuty ze strony polskiego oddziału Ubera za całkowicie bezpodstawne, jednak mimo wszystko zdecydowała się zmienić nazwę marki na Sqter. Jednocześnie zastrzega też, że nie ma zamiaru „kopiować” działalności amerykańskiego przedsiębiorstwa, ponieważ będzie świadczyć zupełnie innego rodzaju usługi.

Chcemy, aby identyfikacja usługi Sqter nie pozostawiała żadnych wątpliwości, co do jej autentyczności i niepowtarzalności na polskim rynku zarówno w zakresie świadczonych usług, ale przede wszystkim najwyższej jakości obsługi klienta. Dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie nazwy naszej platformy ze Skuber na SQTER, aby nikomu z naszych użytkowników nie przyszło do głowy skojarzenie ze standardami usług świadczonych przez UBER – Anna Nowicka-Bala prezes JWA S.A.

W ofercie Sqtera w początkowym etapie znajdą się usługi kurierskie, przewóz produktów spożywczych w lodówkach i pojemnikach z matami grzewczymi oraz rekreacyjne przewozy koleżeńskie. Wspólnym mianownikiem we wszystkich przypadkach ma być skuter. Później do portfolio dołączy także transport osób autami z homologacją L7E.

Polecamy również:

Niektórzy w niego nie wierzą, ale Skuber właśnie przedstawił cennik oraz udostępnił aplikację dla kierowców i klientów

Źródło: informacja prasowa, Sqter