Zdaniem niektórych Skuber to stworzona od początku do końca kreacja, która nigdy się nie urzeczywistni. Fakt, firma ma baaardzo ambitne cele, ale – jak to mówią – kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa. Za dokładnie miesiąc, 21 marca 2019 roku, usługa oficjalnie wystartuje, a dziś właściciele marki (JWA S.A.) przedstawili cennik oraz udostępnili aplikację dla kierowców i klientów.
Wprowadzenie usługi na rynek zostało podzielone na kilka etapów. W pierwszej kolejności Skuber zamierza skoncentrować się na transporcie przesyłek i obsłudze sektora HoReCa. Ten ostatni to wspólne określenie sektora hotelarskiego i gastronomicznego (ang. Hotel, Restaurant, Catering/Café).
Docelowo Skuber ma działać we wszystkich miastach wojewódzkich Polski, ale firma w pierwszej kolejności wprowadzi usługę tam, gdzie może się ona cieszyć największą popularnością zarówno wśród klientów, jak i kierowców.
Z przeprowadzonej analizy rynku wynika, że przynajmniej początkowo, przejazdy pasażerskie będą stanowiły nie więcej niż 20% zleceń składanych Skuberowi. Największym zainteresowaniem cieszyć się będą czy to standardowe usługi kurierskie czy – jak się okazało – wyspecjalizowane, koncentrujące się na obsłudze sektora HoReCa. W związku z tym, zdecydowaliśmy się na opracowanie unikalnych rozwiązań technologicznych wspierających gastronomię, ale nie tylko. Będzie to unikalna w skali Polski oferta związana z transportem produktów przy zachowaniu odpowiednich warunków termicznych dla półproduktów, produktów i potraw gotowych – Anna Nowicka-Bala, prezes Zarządu JWA S.A.
Dziś też udostępniono aplikację Skuber dla klientów i kierowców. Program na razie dostępny jest tylko na urządzenia z Androidem, ale za kilka dni pojawi się także wersja na sprzęty z systemem operacyjnym iOS.
Skuber opublikował również ostateczny cennik swoich usług. W zależności od środka transportu, opłata na start została ustalona na 8 złotych lub 4 złote. Cena za każdy kilometr waha się zaś od 90 groszy do 3,99 złotych. Minimalna cena usługi będzie wynosić z kolei od 10 złotych do 20 złotych.
Jak możecie zauważyć w powyższej tabeli, Skuber zakłada wykorzystanie do transportu osób samochodów z homologacją L7e, ponieważ posiadacze takich pojazdów będą mogli świadczyć swoje usługi bez konieczności posiadania licencji na przewóz osób. Właściciele firmy skupili się na nich, gdyż takie auta są niewielkie, komfortowe, a przede wszystkim ekonomiczne.
Więcej na temat Skubera przeczytacie w podlinkowanym poniżej artykule.
Skuber to taki Uber, tylko pasażer będzie jechał na skuterze lub w małym aucie elektrycznym
Źródło: informacja prasowa, Wikipedia