(fot. Skoda)

Aplikacja Skody pozwala rozliczyć dzieci z… podwożenia samochodem

Jak zachęcić dzieci do sprzątania i wykonywania innych prac w domu? Skoda proponuje ciekawą aplikację, która pozwala rodzicom wcielić się w „kierowcę Ubera”, a dzieciom w osobę zamawiającą przejazd. Płatność nie odbywa się w gotówce, ale za pomocą specjalnej waluty.

Całość należy traktować jako zabawę i nie podchodzić do pomysłu jako rozwiązania problemów pierwszego świata. SKODA Parent Taxi, bowiem tak nazywa się opisywana aplikacja, to tylko poboczny projekt Skody, będący raczej ciekawostką i jakimś sposobem na reklamę marki. Trzeba przyznać, że całkiem skutecznym, bowiem o aplikacji zrobiło się dość głośno.

Reklama

Używanie SKODA Parent Taxi jest banalnie proste. Cały interfejs opiera się o kilka przycisków i niezbyt rozbudowane menu ustawień. Główny ekran pokazuje informacje o przejechanym dystansie, odbytych podróżach i cenie, którą musi zapłacić pasażer. Przed rozpoczęciem podróży należy tylko kliknąć na New Journey, aby włączyć wbudowany „taksometr”.

Jak już wspomniałem, płatność odbywa się z użyciem dość specyficznej waluty. Rodzice dowożący dzieci na spotkania ze znajomymi czy jakiekolwiek inne imprezy, ustalają w SKODA Parent Taxi liczbę prac do wykonania w domu w przeliczeniu na kilometry. Przykładowo, dziecko będzie musiało wykonać jedną pracę za przejechanie 4 km.

Po rozpoczęciu podróży wyświetlany jest licznik, który przedstawia liczbę obowiązków do wykonania. Można go w każdej chwili przerwać, bez konieczności dojeżdżania do punktu docelowego. W końcu dziecko może zdecydować, że dwie prace to maksymalna cena, jaką może zapłacić, a resztę dystansu pokona już pieszo.

W sekcji Settings znajdziemy ustawienia jednostki, w której ma być pokazywany i naliczany dystans – kilometry lub mile. Dodatkowo, to tutaj ustalimy „cenę usługi”. Suwak pozwala na wybór ile warte jest wykonanie jednej pracy w domu – użytkownik może ustawić wartość od 1 do 15 km.

https://youtu.be/ckT5-bRPo-E

Aplikacja została wydana na urządzenia działające pod kontrolą Androida i iOS. Korzystanie jest bezpłatne. Niestety, nie jest ona dostępna w języku polskim. Należy też mieć na uwadze, że do poprawnego działania wymagany jest dostęp do danych z GPS.

źródło: Skoda