Google daje i zabiera. Sklep Play ponownie otrzymuje nowy styl Material Design

Z różnych stron dochodzą do nas wieści, że Google Play znów przybiera nowe szaty. Znów, bo Google dwa miesiące temu próbowało już zastosować odświeżony wygląd swojego sklepu z aplikacjami.

Niektórym, po wprowadzeniu zmian w maju, wygląd Google Play powrócił do starego – z zielonymi paskami i kategoriami na zakładkach w górnej części ekranu. W moim przypadku, styl sklepu z aplikacjami na Androida nie zmienił się w najdrobniejszym szczególe. Co innego, jeśli wziąć pod uwagę innych redaktorów Tabletowo – ci zaczęli już dostrzegać stopniowe uruchamianie nowego Material Design w Google Play.

Reklama

Nie powiem, chętnie przywitałbym nowy styl sklepu Play na swoim telefonie. Niektórzy sugerują, że jest to powiązane z wersją aplikacji Google. Według raportów płynących z Reddita, największą szansę na aktualizację stylu mają osoby z zainstalowanym sklepem Play w edycji 15.8.23. Są tez ludzie, którzy zgłaszają się z wersją 16.0.15 i donoszą, że u nich biały interfejs w programie jest już obecny.

Pozostaje chyba uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż dystrybucja nowego wyglądu trafi do wszystkich. Zakładając, że Google znów jej nie wycofa. To by było chyba już lekką przesadą.

Na sklep Google Play wylały się puszki białej farby. Porównajmy nowy wygląd ze starym

źródło: własne + niezawodny Tomasz