Google pomoże Ci kontrolować wydatki w sklepie z aplikacjami na Androida, dzięki Historii zakupów

Sklep Google Play po cichu wprowadził nową funkcję w swojej aplikacji, pozwalającą na dokładne śledzenie tego, na jakie aplikacje i gry przeznaczamy pieniądze, jak często to robimy, i przede wszystkim – ile na nie wydajemy.

Co prawda nowa opcja nie jest specjalnie podkreślana przez Google, ale warto być świadomym jej istnienia – może ona być pomocna, gdy chcemy kontrolować swoje wydatki na mobilne programy.

Trzeba jednocześnie podkreślić, że funkcja nie powstrzymuje przed dokonaniem zakupu w sklepie Google Play, a jedynie informuje o ustalonym wcześniej limicie finansowym. Nie będzie to więc skuteczne narzędzie dla rodziców, którzy szukają sposobów na blokowanie kupowania dodatków do ulubionych gier mobilnych przez dzieci. Po ustaleniu miesięcznego limitu środków, jakie możemy wydać na aplikacje, będziemy informowani o tym, czy się do niego zbliżamy lub w wypadku jego przekroczenia.

Przydatność tego narzędzia jest więc mocno ograniczona, ale dla tych, którzy z przestrachem egzaminują co jakiś czas stan swojego konta, ubolewając, jak dużo pieniędzy wędruje do deweloperów i Google’a za możliwość korzystania z aplikacji premium czy też za wirtualne dodatki w grach mobilnych, może to być przydatny wskaźnik.

Historia zakupów udostępniana jest stopniowo różnym użytkownikom Androida na smartfonach, więc pewnie będziecie musieli chwilę poczekać, zanim ustalicie budżety na swoich kontach sklepu Google Play. Opcję znajdziecie w opcjach Konta, do której dostaniecie się przez menu wysuwane z lewej strony ekranu aplikacji.

 

źródło: Endrju, 9to5google