fot. Gearbest

Na tę nowość czekały miliony Polaków: Gearbest wprowadza opcję „Płatność przy odbiorze”

Przesyłki, które trafiają z Chin do naszego kraju, są liczone już w milionach. Polacy uwielbiają bowiem robić zakupy w chińskich sklepach internetowych i (w ujęciu ogólnym) zostawiają w nich niemałe kwoty. Gearbest znany jest ze szczególnej troski o klientów z Polski, ponieważ regularnie udostępnia im nowe udogodnienia i opcje płatności. Teraz wprowadzono jednak coś, na co z pewnością czekało mnóstwo osób: płatność przy odbiorze.

Gearbest płatność przy odbiorze

Przedstawicielstwo sklepu poinformowało, że Polska jest jednym z pierwszych krajów, w którym udostępniono klientom możliwość zapłacenia za zamówione produkty dopiero przy odbiorze przesyłki z rąk kuriera. Na stronie Gearbest opcja ta oznaczona jest skrótem COD – jeśli ktoś preferuje tę metodę płatności, powinien go zapamiętać.

Reklama
Gearbest płatność przy odbiorze COD (fot. Gearbest)

Płatność przy odbiorze dostępna jest wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Dodatkowym warunkiem, aby skorzystać z tego rozwiązania, jest to, że zamówienie musi opiewać na kwotę co najmniej 20 dolarów (lub 75 złotych), ale jednocześnie też nie wyższą niż 100 dolarów (lub 380 złotych). Gearbest wprowadza także ograniczenie – jeden klient może mieć w danej chwili tylko dwa zamówienia COD w dostawie, złożenie kolejnego nie będzie już możliwe.

Za zamówienie można zapłacić przy odbiorze zarówno gotówką, jak i kartą (kurier powinien mieć przy sobie terminal POS). Gearbest zastrzega jednak, że jeśli produkt zostanie dostarczony w dobrym stanie, a klient odmówi przyjęcia zamówienia, wówczas nie będzie mógł używać płatności COD w przyszłości. A jeżeli dwa zostaną zwrócone w związku z nieodebraniem na czas, sklep ma prawo do odmówienia realizacji zamówień w przyszłości.

Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej, do której link znajdziecie w źródle, Gearbest dokładnie wyjaśnia, jak skorzystać z metody płatności przy odbiorze. Najważniejszymi informacjami są te, że przy sekcji „Wysyłka” musi widnieć oznaczenie „COD”, a adres dostawy powinien być wprowadzony po polsku. Podczas składania zamówienia w takim przypadku wymagana jest też jego potwierdzenie przez SMS weryfikujący.

Przy wybraniu płatności przy odbiorze metodą wysyłki jest Specjalna Linia Polska (HUCLK-COD), a przesyłkę można śledzić na stronie DHL.

Źródło: informacja prasowa, Gearbest