Składany smartfon Samsunga może pojawić się już w przyszłym roku. Pomysłów na wykorzystanie zawiasu urządzenia jest sporo | Tabletowo.pl

Składany smartfon Samsunga może pojawić się już w przyszłym roku. Pomysłów na wykorzystanie zawiasu urządzenia jest sporo

Dołącz do dyskusji 0

„Wszystkie telefony wyglądają teraz tak samo”. To zdanie przewija się od dawna w komentarzach, czy na różnych forach. Patrząc na dostępne urządzenia czasami ciężko się z tym nie zgodzić, choć co jakiś czas pojawiają się ciekawie wyglądające modele np. Vivo Nex. Przyszłość rysuje się jednak w naprawdę interesujący sposób. Wszystko dzięki składanym smartfonom.

Jedną z firm, która usilnie pracuje nad składanym telefonem jest Samsung. Złożony przez tę firmę wniosek patentowy dotyczy smartfona wyposażonego w czujnik zginania. Byłby on w stanie określić czas, kąt, prędkość i stan zgięcia. Przy kącie zgięcia od 10 do 20 stopni, dzięki sprężynie urządzenie samo powróci do stanu pełnego rozłożenia.

Wystarczy jednak nacisk palca na tylną część obudowy, aby wybudzić górną część ekranu (zajmującą około 40% powierzchni). Pozwoli to podejrzeć informacje o nieodebranych połączeniach, wiadomościach czy rzucić okiem na zegar. Dłuższe przytrzymanie palca poskutkuje włączeniem panelu dotykowego, a ostatecznie – dolnej części ekranu. Aplikacja będzie mogła wyświetlić tam, chociażby klawiaturę do napisania wiadomości.

Przewidywana wielkość wyświetlacza ma wynieść 7 cali i będzie można go złożyć na pół niczym portfel. Po całkowitym złożeniu widoczny byłby mniejszy, dodatkowy ekran. Konieczna więc będzie bateria zdolna zapewnić wystarczającą ilość energii.

Kiedy można się go spodziewać?

Możliwe, że omawiany model pojawi się na rynku już na początku przyszłego roku. Z całą pewnością zagarnie dla siebie uwagę mediów.

Niestety cena tej rewolucji będzie wysoka – ma sięgać 1500 dolarów. Pozostanie więc raczej niszowym urządzeniem skierowanym głównie do sympatyków. Jak na razie nie wiadomo kiedy i na jakim rynku zostanie wydany. Może też się okazać, że jego forma będzie różnić się od powyższych szkiców koncepcyjnych.

Pojawienie się tego modelu zapewniłoby powiew świeżości w branży, a firma zyskałaby status pierwszej, która wprowadziłaby urządzenie tego typu do obiegu, dając początek nowej rodzinie produktów. Nie pozostaje zatem nic innego jak trzymać kciuki za powodzenie tego projektu.

Na rynku nie będzie składanych smartfonów Samsunga co najmniej do 2019 roku

Źródło: LetsGoDigital, The Wall Street Journal

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona