Samsung Galaxy Z Fold 3 (fot. Samsung)

Nie spodziewajcie się składanego smartfona od Google. Firma odkłada projekt na półkę

Składany smartfon od Google miał być jedną z premier, jakie przygotowuje dla nas firma. Okazuje się, że do debiutu urządzenia może w ogóle nie dojść, przynajmniej nie w tym momencie.

Składany smartfon od Google idzie w odstawkę

Plotki o składanym urządzeniu amerykańskiej firmy krążyły od początku tego roku. Google miało zaprezentować Pixel Folda (rzekoma nazwa urządzenia) na październikowym wydarzeniu, w trakcie którego pokazano serię Pixel 6. Dotąd wydawało się, że w grę wciąż wchodziła premiera w późniejszym terminie. Okazuje się jednak, że i ten wariant możemy odrzucić, a telefon nie pojawi się na rynku w najbliższym czasie.

Ross Young, jeden z informatorów podaje, że Google anulowało zamówienie na materiały, które miały posłużyć do produkcji składanego smartfona.

Jako przyczynę Young podaje dwa czynniki. Pierwszy to oczywiście znienawidzony przez wszystkich w tym roku problem z dostępem do półprzewodników. Firmy wciąż mają problem, by produkcja przebiegała tak płynnie i bezproblemowo, jak kilka lat temu. Google wiedząc o tym, rezygnuje z produkcji sprzętu który trafiłby tylko do garstki użytkowników.

Google Pixel Fold
Jeden z renderów składanego smartfona od Google. Na prawdziwą premierę jeszcze trochę poczekamy (Źródło: LetsGoDigital)

Drugim powodem jest konkurencja na rynku. Obecnie w segmencie składanych smartfonów dominuje Samsung wraz ze swoją serią Galaxy Z Flip i Galaxy Z Fold. Żeby Google miało cokolwiek co powiedzenia, musiałoby zaoferować coś o wiele lepszego lub tańszego. Najwidoczniej spełnienie któregokolwiek z tych warunków jest dla amerykańskiego giganta problemem nie do przeskoczenia.

Oczywiście podane informacje wcale nie oznaczają, że nigdy nie zobaczymy składanego smartfona od Google. Raport wspomina o wstrzymaniu się z premierą w pierwszej połowie 2022 roku. Wciąż więc istnieje szansa, że w przyszłym roku, wraz z jesienną premierą kolejnej wersji Androida, firma pokaże Pixel Folda. Co prawda konkurencja może jeszcze bardziej urosnąć w siłę, ale być może do tego czasu Google uda się znaleźć rozwiązanie, które pozwoli na faktyczne konkurowanie z Samsungiem, czy Xiaomi.