Apple może włączyć się do walki na polu składanych smartfonów

Apple jest firmą, która w zasadzie od debiutu pierwszego iPhone’a wyznacza kierunki rozwoju branży. Można się śmiać, można się z tym nie zgadzać, jednak to właśnie gigant z Cupertino ma ogromny wpływ na to, co później wdrażają inne firmy. W kwestii składanego smartfona trudno mówić o byciu liderem, jednak wydaje mi się, że gdy Apple będzie prezentować swoją wersję tego typu smartfona, to cała branża mobilna na chwilę wstrzyma oddech.

Informacja jest dość pewna, bowiem źródłem jest tutaj Amerykański Urząd Patentów i Znaków Handlowych. W czwartek Apple zaktualizowało patent, który zawiera rysunki składanego smartfona, sugerując przy tym, w jaki sposób urządzenie ma działać. Warto zauważyć, że mówimy tutaj o aktualizacji patentu. Tak się bowiem ciekawie składa, że pierwotny patent na urządzenie tego typu został złożony po raz pierwszy już w 2011 roku. Później była aktualizacja w 2016 roku i teraz, w lutym 2019 roku mamy kolejne nowe materiały wchodzące w skład dokumentacji patentowej.

Reklama

Rysunki prezentują urządzenie, które składa się pół na półFani Motoroli mogą przecierać oczy ze zdumienia, bowiem nie tak dawno sieć obiegła wizualizacja rzekomej Motoroli Razr, która wykorzystuje bardzo podobne rozwiązanie. Widać też dość klarownie, że firma nie próbuje ścigać się z Samsungiem, który poszedł w zupełnie inny wariant składanego smartfona, któremu raczej bliżej jest do tabletu. Apple chce to zrobić po swojemu.

Spójrzcie też na ciekawy mechanizm zawiasów oraz obudowę wokół miejsca, gdzie wyświetlacz się zagina. Wygląda to tak, jakby ekran miał składać się zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. To dość ciekawa decyzja, jednak w chwili obecnej trudno sobie choćby wyobrazić to rozwiązanie w praktyce.

Oczywiście to wciąż tylko patent, który może, ale nie musi być wykorzystany przez Apple. Daje nam jednak znać, że także ta firma pracuje nad składanym smartfonem. Niemniej adnotacja, że data możliwego debiutu urządzenia od Apple wciąż pozostaje nieznana, jest tu konieczna.

…jak sądzicie, składany smartfon od Apple może przebić to, co zaoferują inne firmy? Dajcie znać w komentarzach ;)

źródło: cnet, United States Patent and Trademark Office