Ogromne wsparcie dla młodych talentów – znamy skład reprezentacji Polski w FIFA 20

Może i nie uważam się za wielkiego fana piłki nożnej, ale pałam ogromną sympatią do serii gier FIFA i ciepło wspominam godziny spędzone na kanapie z padem w ręce i znajomymi wokół siebie. Nie są to gry wybitne, nie są też specjalnie nowatorskie pomimo swojego corocznego cyklu wydawniczego, ale bez wątpienia nadają się idealnie zarówno na imprezę, jak i do samodzielnego oddawania się piłkarskim emocjom.

Reklama

Nadzieja polskiego e-sportu

FIFA 20 dostała od nas ocenę solidne 8/10″ i do tego sprzedała się wyśmienicie, co oczywiście nie powinno być żadnym zaskoczeniem. Nowy tryb – VOLTA okazał się być zbawieniem w monotonii rozgrywki na wielkich stadionach i sprowadził graczy na kameralne boiska znane z odsłony Street.

Reklama

Również e-sport w FIFA 20 kontynuuje pasmo sukcesów poprzedników i jego rozwój ponownie nie ominął polskiej sceny zawodowych graczy. Zakończone ostatnio eliminacje do reprezentacji Polski zaowocowały wyłonieniem nowych zawodników, którzy zasilą szeregi biało-czerwonych w nadchodzących zawodach. Skład reprezentacji naszego kraju prezentuje się na ten moment następująco:

  • Damian „Damie” Augustyniak – AS Roma
  • Gracjan „El Polako” Gołębiewski – Arka Gdynia
  • Miłosz „milosz93” Bogdanowski – Legia Warszawa
  • Kacper „Furman” Furmanek – niezrzeszony

Zawodnicy prezentują naprawdę wysoki poziom rozgrywki i warto obserwować ich losy, ponieważ nasza świeża kadra składa się właściwie z samych młodych talentów, które mogą sporo namieszać na scenie e-sportowej.

 

Świadectwo braku konsekwencji

Z nieukrywaną satysfakcją przypomnę Wam słowa prezesa PZPN – Zbigniewa Bońka, które mówiąc wprost obraziły nie tylko graczy, ale i sporo innych osób zainteresowanych tematyką gier wideo. Nazywanie kogokolwiek patologią nie jest w porządku, a szczególnie kiedy jest się, nie ukrywajmy, wpływową osobą publiczną. Jak widać nawet najtwardszy kamień można zmiękczyć, a Zibi chyba zmienił ostatnio podejście do rozgrywek e-sportowych.

Zainteresowanie się Polskiego Związku Piłki Nożnej grami komputerowymi było jednym z ważniejszych wydarzeń w historii polskiej sceny profesjonalnych wirtualnych rozgrywek, a winy można uznać za w pełni wybaczone. Grą FIFA interesują się kolejne kluby piłkarskie, a świetnych graczy zdaje się być coraz więcej.

Na nieszczęście pana Zbigniewa – internet nie zapomina. Tweet został opublikowany dwa lata temu.

Najbliższym turniejem, w którym będą mogli sprawdzić się nowo nabyci zawodnicy reprezentacji Polski będzie puchar FIFA eNations Cup, który odbędzie się pod koniec maja. Gorąco zachęcam do śledzenia poczynań naszej kadry, a samym zawodnikom życzę powodzenia w rozwoju dalszej kariery.

Źródło: PPE