Skaner tęczówki oka w iPhone 2017? | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Skaner tęczówki oka w iPhone 2017?

Dołącz do dyskusji 0

Pojawiły się ciekawe informacje na temat przyszłorocznego iPhone’a (iPhone 8?). Całkiem możliwe, że Apple rozszerzy zabezpieczenia w swoich smartfonach o kolejną pozycję – skaner tęczówki oka.

Informacja pochodzi z dobrze poinformowanego, chińskiego serwisu DigiTimes. W przeszłości był on wielokrotnie źródłem wiarygodnych wiadomości na temat urządzeń i dostawców sprzętu w iPhone’ach. Tym razem DigiTimes twierdzi, że iPhone 8 (jeżeli tak będzie nazywał się przyszłoroczny smartfon Apple), będzie wyposażony w skaner tęczówki oka.

Zresztą, zdaniem chińskich źródeł nie tylko Apple planuje w najbliższym czasie produkcję smartfonów ze skanerami tęczówki. Według doniesień pierwsze urządzenia tego typu pojawią się jeszcze w tym roku, a ich producentem ma być Samsung. Nad podobnymi rozwiązaniami pracują też chińskie firmy takie jak Xiaomi, LeEco czy 360 Qiku. Również dostawcy sprzętu – np. Qualcomm – planują wprowadzić obsługę biometrycznych czujników w swoich chipach.

Na koniec warto zauważyć, że na początku tego roku Apple kupił startup Emotient. Firma zajmuje się nie tylko rozpoznawaniem twarzy na podstawie aparatu w urządzeniach mobilnych, ale również określaniem stanów emocjonalnych na podstawie zdjęć. Tego typu rozwiązania mogą zostać wykorzystane w przyszłych urządzeniach firmy z Cupertino.

Źródło: DigiTimes

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - nocne przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona