apple
Siri

Siri po polsku? To wkrótce (w końcu!) może stać się rzeczywistością

Asystentka głosowa Siri będzie obsługiwała język polski? Jest to bardzo prawdopodobne, bowiem Apple poszukuje osoby, która zajmie się rozwojem asystenta w naszym ojczystym języku.

Już za jakiś czas zadacie pytanie Siri po polsku… a ona Wam odpowie!

Już w 2015 roku pojawiły się pierwsze sygnały, które dawały nadzieję, że Siri wkrótce zacznie obsługiwać również język polski. Lata jednak mijały, a nic takiego nie nastąpiło. Aż do teraz. Firma z Cupertino udostępniła właśnie ofertę pracy, która jasno sugeruje, że jego asystentka głosowa (w końcu!) chce się nauczyć komunikować z użytkownikami po polsku.

Czego dokładnie dotyczy oferta? Apple poszukuje osoby na stanowisko „analityka adnotacji Siri”, który biegle posługuje się językiem polskim. Aspirujący/-ca na to stanowisko będzie słuchał/a i tłumaczył/a pliki audio, a także oceniał/a wyniki wyszukane przez aplikację, bazujące na nich. Dodatkowo aplikant musi posiadać wiedzę kulturową i językową, aby zagwarantować, że wyniki asystenta będą odpowiadały potrzebom szukającego.

Oferta pracy na stanowisku analityka ds. adnotacji i notatek przy Siri w Apple
Oferta pracy na stanowisku analityka ds. adnotacji i notatek przy Siri

Apple oczywiście przedstawia swoją listę wymagań w ofercie pracy, a także proponuje różnego rodzaju benefity z nią związane. Osoba aspirująca na to stanowisko powinna posiadać przynajmniej tytuł licencjata lub równoważne doświadczenie zawodowe. Sama praca będzie odbywała się w siedzibie Apple w Cork, znajdującym się na terenie Irlandii.

Możliwość komunikacji w języku polskim z Siri jest bliżej niż nam się wydaje. Oczywiście, jak mówi sama oferta, Apple dopiero szuka analityka, który miałby za zadanie tak dostosować asystenta, aby w naszym kraju jego używanie miało jakikolwiek sens, zatem na oficjalną dystrybucję przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Już niedługo w asystencie głosowym Apple może pojawić się język polski
Już niedługo w asystencie głosowym Apple może pojawić się język polski

Kto wie, może któryś z naszych Czytelników spełnia te kryteria i marzy o pracy w Apple? Ofertę i wymagania, znajdziecie pod tym adresem. Ktoś składa CV? :)

Polecamy również: