fot. Pexels

Rebtel wycofuje się z Polski. Oferowanie usług za darmo okazało się jednak szaleństwem

Rebtel rozpoczął swoją działalność w Polsce na początku czerwca 2018 roku. Po niespełna pięciu miesiącach sieć poinformowała, że zdecydowała się opuścić nasz kraj. Najwyraźniej oferowanie nielimitowanych rozmów i SMS-ów oraz 1 GB internetu za darmo okazało się szaleństwem, a nie przepisem na sukces…

Przez pierwszych kilka miesięcy Rebtel świadczył swoje usługi wyłącznie mieszkańcom Wrocławia. Skorzystać z nich mógł jednak tylko ten, kto otrzymał stosowne zaproszenie. W pierwszej połowie października 2018 roku dostęp do jej oferty dostały wszystkie osoby mieszkające w Polsce, ponieważ zamówienie na starter dało się złożyć za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Reklama

Rebtel kończy działalność w Polsce

Niemałym zaskoczeniem jest więc informacja, że za dokładnie miesiąc, 3 stycznia 2019 roku, Rebtel ostatecznie i nieodwołalnie zamknie swoją działalność w Polsce. Do wszystkich klientów oraz tych, którzy zlecili przeniesienie numeru do tej sieci, rozesłano e-maile, informujące o planach operatora.

Rebtel instruuje, że jeśli ktoś chce zachować swój numer telefonu, musi przed 3 stycznia 2019 roku zlecić jego przeniesienie do innej sieci, w przeciwnym razie zostanie on wyłączony, a jego dotychczasowy posiadacz bezpowrotnie go utraci. Zgromadzone na koncie środki będą natomiast zwracane przy użyciu zapisanej metody płatności (tj. najpewniej na podpiętą do konta kartę płatniczą).

taki komunikat wita odwiedzających polską stronę sieci Rebtel

Dlaczego Rebtel wycofuje się z Polski?

W rozesłanych do klientów e-mailach Rebtel dokładnie wyjaśnia, dlaczego podjął decyzję o zakończeniu świadczenia usług w Polsce:

Powodem, dla którego kończymy naszą działalność w Polsce, jest decyzja o koncentracji naszego biznesu na innej formie działalności związanej z uruchomieniem usług finansowych w USA. Razem ze strategicznym przekształceniem naszego technicznego partnera MVNE, wszystko to przyczyniło się do podjęcia decyzji o zakończeniu działalności i świadczenia usług na polskim rynku.

Operator przy okazji też przeprasza swoich klientów, że stawia ich w tak niekomfortowej sytuacji i zapewnia, że cały czas mogą oni skontaktować się z działem wsparcia, jeżeli będą mieli taką potrzebę.

Oferowanie usług za darmo okazało się jednak szaleństwem

Przygoda Rebtel na polskim rynku nie była usłana różami. Od kiedy bowiem operator udostępnił swoje usługi wszystkim mieszkańcom Polski, zapanował prawdziwy chaos: klienci nie mogli doczekać się przeniesienia numeru z innej sieci, niektórzy dostawali nieaktywne karty SIM, a innym wyłączano je zaraz po aktywacji, ponieważ okazało się, że są one zdublowane.

Przedstawicielstwo Rebtel cały czas jednak zapewniało, że robi wszystko, aby unormować sytuację. Sam z niecierpliwością na to czekałem, gdyż chciałem przenieść swój numer do tej sieci i ją przetestować. Cóż, nie zdążyłem… Jak zresztą wiele innych osób.

Niewykluczone, że Rebtel stało się ofiarą swojego sukcesu, a przynajmniej w Polsce. Całkowicie niespodziewana informacja o zakończeniu świadczenia usług w naszym kraju jest ogromnym zaskoczeniem, gdyż jeszcze kilka tygodni temu nic na to nie wskazywało. Nie pozostaje nam nic, jak wpisać tego operatora na listę tych, którzy bardzo szybko się zwinęli z polskiego rynku. W tym miejscu przypomnę, że niedawno to samo zrobił Folx.

Dzięki Piotrek i Rafał za cynk i wszystkie informacje!

Źródło: Rebtel