Shift5+ za 399 euro – modułowy smartfon z Androidem lub Windowsem do wyboru

Fairphone 2 jest jedynym dostępnym w sprzedaży w pełni modułowym smartfonem. Twórcy PuzzlePhone, podobnego, lecz jednak nieco innego rozwiązania , są jeszcze na etapie zbierania funduszy, aby wcielić swój pomysł w życie. O Project Ara nawet nie wspominam, ponieważ nic konkretnego się przy nim jeszcze nie wydarzyło, co wskazywałoby na jego rychły debiut. Pewne jest natomiast, że w Q3 2016 trafi do sprzedaży Shift5+.

W podstawowym wariancie zaoferuje on 5-calowy wyświetlacz, procesor Qualcomm Snapdragon (cztero- lub ośmiordzeniowy), co najmniej 2 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, którą będzie można rozszerzyć przy pomocy karty microSD. Do tego dołączą aparaty 13 i 5 Mpix (tył/przód) oraz akumulator o pojemności od 2500 do 3000 mAh.

Najciekawsze jest jednak to, że Shift5+ trafi do sprzedaży w dwóch wariantach do wyboru – z preinstalowanym systemem operacyjnym Android (zapewne w wersji 6.0 Marshmallow) lub Windows 10 Mobile. Oczywiście decyzję trzeba podjąć przy zakupie, ponieważ nie jest to urządzenie oferujące dual boot.

Przedsprzedaż Shift5+ rozpocznie się w grudniu. Wtedy też producent poda do wiadomości jego pełną specyfikację. Jak na razie nie posiadamy bowiem nic ponad to, co przytoczone powyżej. Z uwagi, że smartfon jest w założeniach „modułowy”, warto by było znać jego możliwości w tej kwestii, a więc m.in. rodzaje i dostępność wymienialnych podzespołów.

Źródło: ShiftPhones