Sharp Mebius Pad w styczniu na rynku - mocny zawodnik - Tabletowo.pl

Sharp Mebius Pad w styczniu na rynku – mocny zawodnik

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Sharp Mebius Pad w styczniu na rynku - mocny zawodnik Ciekawostki Nowości

Na targach CEATEC 2013 w Tokio, Sharp pokazał przedprodukcyjny egzemplarz swojego tabletu z Windows 8.1. Dziś zadebiutował na rodzimym rynku, a jego premiera światowa ma się odbyć w styczniu przyszłego roku. Czym ciekawym zaskoczy nas konstrukcja znana jako Sharp Mebius Pad?

Po pierwsze: coraz bardziej popularny Intel Atom Bay Trail, lecz w mocnej odmianie 3770 ( cztery rdzenie Silvermont o zegarze do 2,4 GHz, 2 MB pamięci L2 oraz 2-kanałowy kontroler pamięci LPDDR3 1667 MHz) wspieranej przez 4GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Za grafikę odpowiada zintegrowany układ graficzny HD Graphics, który jest zgodny z DirectX 11/OpenGL ES 3.0 i obsługuje wyświetlacze o rozdzielczości do 2560 x 1600 pikseli. Co do wyświetlacza  – znów wysoka półka: zastosowany jest tu ekran 10,1 cala IGZO, który charakteryzuje się zużyciem energii zredukowanemu do poziomu ekranów OLED, przy niższym koszcie wytworzenia. Rozdzielczość to bardzo przyzwoite 2560 x 1600  pikseli, co gwarantuje nam poziom ppi bliski 300.  Sharp chwali się, że ekran znacznie lepiej oddaje ciepłe barwy oraz ma większe kąty widzenia niż standardowe, a – jak wiemy – firma ta ma naprawdę olbrzymie doświadczenie w konstruowaniu wyświetlaczy wysokiej klasy.

Do tego wszystkiego obudowa ma być pyłoszczelna i wodoodporna (IPX5, IPX7, IP5X) oraz stosunkowo cienka: w najgrubszym miejscu 9,5 mm. przy wadze 595 gramów. Całość pracuje w oparciu o system Windows 8.1 z pakietem Microsoft Office Home&Student 2013.

Cena nie jest jeszcze znana, ale zapewne nie będzie tak niska, jak choćby Asusa Transformer Book T100 – ale to przecież zupełnie inna półka. Czy warto będzie dopłacić do takich parametrów?

za: Padanews, Sharp.jp

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona