Sharp Aquos PAD (SH-06F) to świetnie urządzenie z Japonii

Sharp Aquos PAD (SH-06F)

Sharp to japońska firma, którą bardzo chciałbym zobaczyć na naszym rynku. Już kilkakrotnie pokazała świetne smartfony, które nie odstawały od liderów rynku pod żadnym względem, ale i tablety ma bardzo interesujące. Na początku roku opisywaliśmy 7-calowego Sharpa Aquos Pad SHT22, a teraz ten producent zaprezentował nowy tablet. Sharp Aquos PAD (SH-06F) na pewno znajdzie wielu zwolenników.

Nowy Sharp Aquos PAD oferuje nam 7-calowy wyświetlacz IGZO TFT o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon MSM8974AB o taktowaniu 2,3 GHz oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Na nasze zdjęcia, które zrobimy przy pomocy 8,1-megapikselowego aparatu głównego (lub 2,1 mpix na przodzie urządzenia) zarezerwowane jest 32 GB pamięci wbudowanej, którą można jeszcze rozszerzyć za pomocą kart pamięci MicroSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Poza tym znajdziemy w nim WiFi, Bluetooth, NFC, GPS oraz baterie o pojemności 4200 mAh. Wszystko pracuje pod kontrolą Androida 4.4.2 KitKat.

Sharp Aquos PAD (SH-06F) 1

Jednak to nie wszystkie zalety tego urządzenia. Posiada on również łączność 4G LTE oraz jest wodoodporny (IP57). Na koniec należy jeszcze wspomnieć, że wyposażony został z tuner TV i możliwość szybkiego ładowania baterii. Nie jest jeszcze znana cena tego urządzenia, ale już teraz możemy żałować, że tablety i smartfony Sharpa nie pojawiają się w naszym kraju. Byłaby to bardzo ciekawa konkurencja do innych topowych produktów.

Źródło