Ważne
Wiko VIEW

Sharp Aquos Pad SHT22 z ekranem IGZO 7″ 1920×1080 i Snapdragonem 800

Sharp Aquos Pad SHT22

Czasem żałuję, że nie urodziłam się w Japonii. To właśnie na tamtejszym rynku pojawia się mnóstwo interesującego sprzętu, który nigdy nie dociera do Polski. A jeśli już się zdarzy, to w pojedynczych sztukach. Tak też jest z tabletami firmy Sharp, które aż się prosi, by wprowadzić do sprzedaży poza Japonią. Najnowszym członkiem tabletowego portfolio Sharpa jest tablet Aquos Pad SHT22.

Jak łatwo wywnioskować z nazwy, jest to następca Aquos Pad SHT21, który zadebiutował pod koniec 2012 roku, więc już wiele miesięcy temu. Co ważne, wiele komponentów znacznie ulepszono. Mam tu na myśli przede wszystkim 7-calowy wyświetlacz IGZO, który teraz ma rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli (wcześniej: 1280 x 800), czetrordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 o częstotliwości taktowania 2,2GHz (vs dwa rdzenie MSM8960 1,5GHz), Android 4.2 Jelly Bean (vs Android 4.0 Ice Cream Sandwich) oraz 2GB RAM (vs 1GB RAM).

Warty uwagi w przypadku tego modelu jest również akumulator o pojemności 4800 mAh. Jak zapowiada producent, urządzenie ma pracować do nawet 12 godzin, co dzięki zastosowaniu IGZO jest bardzo prawdopodobne (choć mimo wszystko ciekawe w jakiej konfiguracji). Na pokładzie tabletu znajdziemy również 16GB pamięci wewnętrznej, slot kart microSD, aparat 13 Mpix i kamerkę 2,1 Mpix. Całość waży niewiele, bo tylko 263 g i oczywiście jest wodoodporna (certyfikat IPX57).

Cena Sharp Aquos Pad SHT22 nie została ujawniona.

źródło

Komentarze

 • Jacek.P

  Świetny sprzęt, choć pewnie nie tani. Szkoda tylko, że nie będzie go w Polsce.

  • tomp381

   Na obudowie jest znak “ce” wymagany w Unii Europejskiej. Cień szansy istnieje, że będzie dostępny w Polecę a jak nie to zawsze można liczyć na pomoc rodziny z Anglii :)

 • janko

  Jeśli jest dobry, to nie może być sprzedawany w Polsce, żeby “nie psuć rynku” Kianów, Modecomów i Gocleverów.

  • dred

   Rozumiem sarkazm i poniekąd się zgadzam, ale tylko w odniesieniu do chińszczyzny. Ten sharp, to inna półka cenowa, n na którą w Polsce nie ma wielkiego popytu, bo Sharp to nie Apple.

 • SyoMas

  No i Sharp udowodnił, że kolejną ramkę można zaprojektować po cienkości. Co ciekawe, wygląda na to, że kamerka do wideorozmów jest na dole. Dość nietypowe.

  • aaa

   Powinni robić kamerki popup wysuwane z obudowy – miałoby to dodatkową zaletę, że byłaby pewność że nas nie kamerują, gdy są zamknięte.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona