Sharp AQUOS Crystal X to 5,5-calowy phablet, który niemal nie ma ramek wokół ekranu

Phablety Sharpa to dla nas, niestety, tylko ciekawostka. Wystarczy przypomnieć 5-calowca Aquos Crystal, który wyróżniał się tym, że praktycznie nie miał ramek wokół ekranu. Mimo, że jest to urządzenie ze średnie półki, to przyciąga uwagę jak prawdziwy flagowiec. A teraz Sharp pokazał coś jeszcze lepszego. Sharp AQUOS Crystal X nie dość, że jest kolejnym bez-ramkowym telefonem, to posiada świetną specyfikację.

Reklama

Sharp Aquos Crystal X to 5,5-calowy phablet, który na swoim niesamowitym ekranie wyświetla obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Jego sercem jest 4-rdzeniowy Snapdragon 801 o taktowaniu 2,3 GHz oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również 16 GB pamięci wbudowanej, 13-megapikselowy aparat główny, 1,2 mpix na przednim panelu oraz baterię o pojemności 2610 mAh. Warto również spojrzeć na jego wymiary, które wynoszą 139 x 73 x 11 mm.

Pracuje pod kontrolą Androida 4.4 KitKat i jest dostępny w trzech kolorach: białym, czarnym oraz czerwonym. Niestety, na razie jedynie mieszkańcy Japonii mogą nabyć ten phablet. Co sądzicie o tak radykalnym pozbyciu się ramek? Jest to jedynie sensowny krok, czy może on jednak przeszkadzać w codziennym użytkowaniu?

Reklama