smartfon Huawei P50 smartphone
Huawei P50 (źródło: Huawei)

Jest (nieoficjalna) data premiery serii Huawei P50

Huawei jeszcze nigdy nie kazał klientom czekać na nowe flagowce tak długo. Producent nie ustaje jednak w wysiłkach, aby w końcu „dowieźć” na rynek serię Huawei P50. Właśnie pojawiły się informacje, kiedy może ją oficjalnie zaprezentować.

(Nieoficjalna) data premiery Huawei P50

Ostatnie trzy generacje smartfonów z serii Huawei P były prezentowane pod koniec marca, dlatego początkowo oczekiwaliśmy, że rodzina Huawei P50 również zostanie publicznie zaanonsowana w tym miesiącu. Tak się jednak nie stało, a na dodatek podczas konferencji poświęconej systemowi HarmonyOS producent oficjalnie poinformował, że data premiery kolejnej generacji flagowców z linii Huawei P wciąż nie została ustalona z powodów, które wszyscy doskonale znamy. Mowa tu prawdopodobnie zarówno o nałożonych przez Stany Zjednoczone sankcjach, jak i ogólnej zapaści łańcuchów dostaw.

Oficjalnie nic się nie zmieniło, jednak nieoficjalnie mówi się, że Huawei już wie, kiedy zaprezentuje serię Huawei P50. Jeden z użytkowników serwisu Weibo opublikował bowiem kod binarny 1011011001, który po przekształceniu do postaci dziesiętnej daje 729, co z kolei można „rozszyfrować” jako 29 lipca.

smartfon Huawei P50 smartphone
źródło: Huawei

Huawei naturalnie w żaden sposób nie komentuje tych doniesień, nawet jeśli faktycznie ustalił datę prezentacji serii Huawei P50 na 29 lipca 2021 roku. Niewykluczone, że producent wciąż bierze pod uwagę możliwość przesunięcia premiery, aczkolwiek mimo wszystko mamy nadzieję, że nie każe nam czekać jeszcze dłużej.

Jest bowiem na co czekać. Według ostatnich doniesień, kolejna generacja flagowców będzie składała się z trzech smartfonów. Wszystkie zostaną wyposażone w aparat z obiektywem ultraszerokokątnym z matrycą o wielkości 1/1.18″, a do tego modele Huawei P50 Pro i P50 Pro+ również w aparat główny z sensorem Sony IMX800 o rozmiarze aż 1″, podobnie jak Sharp Aquos R6 i Leica Leitz Phone 1. Brzmi to niezwykle obiecująco, ponieważ otworzy przed użytkownikami nowe, jeszcze większe możliwości – Huawei ponownie wespnie się na fotograficzny top.

Niestety, są też niezbyt optymistyczne wieści. Mówi się bowiem, że większość dostaw modelu Huawei P50 ma stanowić wersja bez modemu 5G, co wynika bezpośrednio z braków w łańcuchach dostaw. Huawei P50 Pro i P50 Pro+ z kolei prawdopodobnie nie będą dostępne w wariantach 4G, aczkolwiek mimo wszystko nie można tego wykluczyć, skoro takowego doczekał się nawet high-endowy i obrzydliwie drogi Huawei Mate X2.