Nowe premiery Sennheisera dla ceniących mobilność: słuchawki TWS i mikrofon

Sennheiser jest zapewne znany osobom, które przynajmniej raz w życiu szukały słuchawek za kilkaset złotych. Firma wkrótce wprowadzi do sprzedaży akcesoria dostępne dla nieco szerszego grona użytkowników, za sprawą cen.

Reklama

Słuchawki Sennheiser CX 400BT True Wireless

Pod niewiele mówiącą nazwą słuchawek bezprzewodowych kryje się nowy sprzęt Sennheisera, który nie poraża ceną, jak to bywa w wypadku tej firmy. CX 400BT Wireless będą dostępne w sklepach od 15 września za 879 zł. Pytanie, czy będą w stanie nawiązać równą walkę z konstrukcjami konkurencji w tym przedziale cenowym? Producent uważa, że tak. Jest pewny swojego projektu, między innymi dzięki filozofii „stawiania dźwięku na pierwszym miejscu”.

W CX 400BT Wireless znajdziemy dynamiczne przetworniki 7 mm, które wykorzystane zostały również w uznanych słuchawkach Momentum True Wireless 2. Obecnie ich cena kręci się w okolicach 1000 zł, i nadal są interesującym wyborem, więc ten szczegół świadczy na korzyść nowych CX 400BT Wireless.

Słuchawki obsługują szeroką gamę kodeków, w tym SBC, AAC i aptX, zapewniając wysoką jakość dźwięku dla kompatybilnych urządzeń.

Budowa nowych pchełek TWS została zaprojektowana tak, by wpisywała się w aktywny tryb życia. Obsługa nie powinna nikomu sprawiać problemu – można sterować nimi dotykowo lub za pomocą asystenta głosowego.

Producent wspomina o zastosowaniu mikrofonów redukujących hałas tła podczas rozmów, ale nie ma mowy o aktywnej redukcji szumów przy słuchaniu muzyki, co w tej cenie jest jednak negatywnym zaskoczeniem.

CX 400BT Wireless łączą się ze smartfonem za pomocą Bluetooth 5.1. Jeśli chodzi o czas pracy, działają do 7 godzin, które można wydłużyć do 20 godzin za pomocą etui ładującego.

Mobilny mikrofon Sennheiser MKE 200

Drugim nowym produktem Sennheisera jest mikrofon przeznaczony dla mobilnych twórców – MKE 200. Może być używany z lustrzanką cyfrową, bezlusterkowcem, a także ze smartfonem. To prosta droga ku temu, by dźwięk w naszych nagraniach był lepszej jakości.

Mikrofon wyposażono w kapsułę kierunkową, która zapewnia precyzyjne nagrywanie dźwięku, pochodzącego z kierunku, w którym filmujemy, oraz w wewnętrzny uchwyt antywstrząsowy. Do zestawu dołączana jest także futrzana osłona przeciwwietrzna.

MKE 200 będzie dostępny w Polsce w pierwszej połowie września w katalogowej cenie detalicznej 439 zł.