Sennheiser MOMENTUM True Wireless trafiły do Polski. Słuchawki są stylowe i małe, ale nietanie

Już od dłuższego czasu słuchawki dokanałowe możemy podzielić na przewodowe, bezprzewodowe i prawdziwie bezprzewodowe. Nietrudno się domyślić, że w razie chęci rozróżnienia dwóch ostatnich przypadków skupiać będziemy się na tym, czy konstrukcja jest analogiczna do tej, którą zapoczątkowały AirPodsy, czy też umieszczone w naszych uszach słuchawki są połączone jakimś przewodem. Niemiecki producent audio wreszcie wprowadził do Polski model reprezentujący właśnie tę prawdziwie bezprzewodową kategorię. Sennheiser MOMENTUM True Wireless są już dostępne w sklepach.

Seria MOMENTUM powinna być znana każdemu, kto choć trochę śledzi obecność Sennheisera na rynku audio – sam zresztą miałem okazję recenzować dla Was bezprzewodowego, wokółusznego przedstawiciela tej linii, zaś test M2 w wersji nausznej przeprowadził Damian.

Słuchawki Sennheiser MOMENTUM True Wireless zadebiutowały tak naprawdę kilka miesięcy temu i o ich premierze informowaliśmy Was pod koniec sierpnia. Zostaliśmy wtedy poinformowani, że model trafi do sprzedaży na początku 2019 roku i… tak też się stało.

Edward Popławski, manager do spraw komunikacji marki Sennheiser, wypowiada się na temat tego modelu w następujących słowach:

Dzięki Sennheiser MOMENTUM True Wireless zarówno muzyka, którą tak bardzo kochamy, jak i dźwięk w grach czy filmach mogą brzmieć jeszcze lepiej. Te niezwykłe słuchawki dokanałowe z audiofilskimi przetwornikami Sennheiser gwarantują doskonałe doznania odsłuchowe niezależnie od preferowanej formy rozrywki.

Prawdziwie bezprzewodowe zapewniają swoim użytkownikom nie tylko muzyczne doznania, ale oferują także bezpośredni dostęp do smartfonowych inteligentnych asystentów, mają zapewnić wysoką jakość rozmów dzięki specjalnie zaprojektowanym mikrofonom, a poszukiwacze muzycznych doznań będą mogli dostosować odtwarzany dźwięk pod swoje preferencje dzięki aplikacji Sennheiser Smart Control. W przypadku konstrukcji tego typu warto wspomnieć o czasie pracy na baterii – ten ma wynosić 4 godziny, a kolejne dwa ładowania zapewniane są przez stylowe etui, co łącznie przekłada się na dwunastogodzinne odtwarzanie na jednym ładowaniu. Nie są to wartości osiągane przez pełnowymiarową konkurencję, ale taki czas powinien być zupełnie wystarczający, żeby przez jeden dzień towarzyszyła nam muzyka.

A co z jakością odtwarzanego dźwięku? Cóż, mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się o tym przekonać na własnych uszach i będę mógł podzielić się z Wami wrażeniami na temat Sennheiser MOMENTUM True Wireless w pełnowymiarowej recenzji ;).

Sennehiser MOMENTUM True Wireless – cena, dostępność

Słuchawki pojawiły się oficjalnie w Polsce zaledwie wczoraj i jeszcze nie wszyscy uzupełnili swoją ofertę o ten model – jeżeli w Waszym ulubionym sklepie Sennheiser MOMENTUM True Wireless jeszcze się nie pojawiły lub są zindeksowane, ale niedostępne w sklepie internetowym, to zapewne kwestią kilku dni jest ich pełna dostępność. Cena rekomendowana przez producenta to 1249 złotych, ale z tego, co widzę, niektórzy się wyłamują i w renomowanych sklepach da się je wyrwać za pięć dyszek mniej ;).

źródło: informacja prasowa Sennheiser