fot. Sennheiser

Dwie nowości od Sennheisera: słuchawki Momentum True Wirelles i soundbar AMBEO

Tegoroczne targi IFA 2018 jeszcze oficjalnie się nie rozpoczęły, a sporo producentów już zdążyło się pochwalić swoimi nowymi produktami. Tak też zrobiła firma Sennheiser, która zaprezentowała dwie nowości – bezprzewodowe słuchawki z serii Momentum oraz soundbar AMBEO.

Sennheiser Momentum True Wirelles są prawdziwymi bezprzewodowymi wkładkami. Dzięki zastosowanym dynamicznym przetwornikom o średnicy 7 mm, słuchawki powinny zadowolić każdego melomana. Producent zdecydował się na zastosowanie funkcji Transparent Hearing, która pozwoli użytkownikowi usłyszeć dźwięki pochodzące z otoczenia podczas słuchania muzyki. Dzięki temu będzie można bez ich wyjmowania komfortowo prowadzić rozmowę.

fot. Sennheiser

Jak przystało na nowoczesne słuchawki, Momentum True Wireless współpracują z inteligentnymi asystentami, takimi jak Asystent Google oraz Siri. Obsługa ma być prosta i intuicyjna, dzięki zaimplementowanemu interfejsowi dotykowemu.

fot. Sennheiser

Słuchawki są kompatybilne z technologiami Qualcomm aptX, aptX Low Latency i kodekiem AAC, które gwarantują bezkompromisową jakość dźwięku. Dzięki aplikacji Sennheiser Smart Control każdy użytkownik będzie mógł skorygować brzmienie pod własne preferencje. Momentum True Wireless mają działać do 4 godzin na jednym ładowaniu, ale poprzez ładowanie w futerale z akumulatorem czas ten może zostać wydłużony do 12 godzin.

Sugerowaną cenę ustalono na 299,95 dolarów amerykańskich, tj. równowartość ~1110 złotych.

Drugą zaprezentowaną nowością jest soundbar Sennheiser AMBEO, który charakteryzuje się brzemieniem 5.1.4. Spośród konkurencji wyróżnia się wbudowaną funkcją kalibracji, dopasowującą działanie głośnika do dowolnego wnętrza.

fot. Sennheiser

W celu podniesienia jakości brzmienia zastosowano aż 13 przetworników, które będą wspierane przez technologie, takie jak 3D Dolby Atmos, DTS:X i Upmix. Ta ostatnia pozwala na przekształcenie dźwięku stereo oraz 5.1 na dźwięk 3D.

Sprzedaż soundbara Sennheiser AMBEO ma się rozpocząć na początku 2019 roku.

 

Źródło: Androidiani, 9to5Toys