Sejm oszczędza... i kupuje najdroższe iPady 2 - Tabletowo.pl

Sejm oszczędza… i kupuje najdroższe iPady 2

Tabletowo.pl Sejm oszczędza... i kupuje najdroższe iPady 2 Apple Ciekawostki Nowości

Co prawda polityka nigdy nie była tym, co interesuje mnie najbardziej, ale w tym przypadku nie mogę nie wspomnieć o najnowszym pomyśle posłów. Okazuje się bowiem, że Sejm zamknął przetarg na zakup tabletów dla posłów. Głównym powodem takiego posunięcia są daleko idące oszczędności związane z oszczędzaniem papieru i lepszą organizacją pracy. Dodatkowo zostanie przygotowana specjalna aplikacja, która ma ułatwić obieg dokumentów.

Każdy poseł (460 osób) dostanie iPada 2 w najdroższej wersji, tj. z 64GB pamięci i WiFi/3G. To z kolei oznacza, że koszt całej inwestycji będzie wynosił ok. 1,75 milionów złotych brutto – są to jednak wyłącznie obliczenia dokonane na podstawie cen detalicznych, bowiem Kancelaria nie zechciała podać oficjalnych kosztów projektu.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, iPady 2 trafią do rąk posłów już w lutym wraz z kartami SIM z 2GB danych (nie wiadomo jednak którego operatora).

Kancelaria nie ujawnia żadnych danych dotyczących ani kosztów inwestycji, ani nawet przewidywanych oszczędności.

Więcej na temat iPadów 2 w polskim Sejmie przeczytacie na łamach wyborcza.biz.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona