Ściśle tajny SoC Galaxy Z Fold 3 to dzieło… AMD?

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku zobaczymy już tylko jednego flagowca rodem z Korei Południowej i będzie to Samsung Galaxy Z Fold 3. Wciąż jednak pozostaje tajemnicą, który układ dostarczy mu mocy do działania.

Reklama

Nie będzie żadną niespodzianką fakt, że w Galaxy Z Fold 3 znajdzie zastosowanie jeden z najmocniejszych układów SoC na rynku. Pozostaje jedynie pytanie, czy będzie to Qualcomm Snapdragon 888 z Adreno 660 czy Samsung Exynos 2100 z Mali G78MP14. Jak jednak donosi jeden z najbardziej znanych leaksterów… ani ten, ani ten.

Mobilna grafika od AMD zadebiutuje w Galaxy Z Fold 3?

Jak donosi użytkownik Twittera, kryjący się pod pseudonimem Ice Universe, SoC, który znajdzie się wewnątrz obudowy Galaxy Z Fold 3, został przez producenta smartfona objęty klauzulą ściśle tajne. Czy gdyby chodziło o Snapdragona 888 albo Exynosa 2100 Samsung zdecydowałby się na aż tak rygorystyczny krok? Raczej nie.

W praktyce może to oznaczać, że tegoroczny, składany smartfon Samsunga, będzie napędzany albo przez Snapdragona 888+, albo… Samsung Exynos 9925, czyli pierwszy SoC Koreańczyków, w którym za układ graficzny odpowiedzialna jest firma AMD.

Exynos może zostać najmocniejszym SoC 2021 roku

O ile w zadaniach procesora Exynos 2100 może mierzyć się z topowymi Snapdragonami czy Apple Bionic, tak stosowane układy graficzne wciąż pozostają o krok za konkurencją. Analitycy przewidują, że dzięki współpracy z AMD, Samsungowi uda się dogonić konkurencję i nic już nie stanie na przeszkodzie, by to Exynos stał się najmocniejszym mobilnym układem zintegrowanym, jaki trafi na rynek w 2021 roku.

Czy tak będzie i czy Galaxy Z Fold 3 istotnie będzie korzystał z Exynosa 9925? To wciąż pytania bez odpowiedzi, choć wiele wskazuje na to, że kurtyna tajemnicy opadnie już za kilka miesięcy.