Samsung zapowiada ośmiordzeniowy (!) procesor Exynos 5 Octa - Tabletowo.pl

Samsung zapowiada ośmiordzeniowy (!) procesor Exynos 5 Octa

Tabletowo.pl Samsung zapowiada ośmiordzeniowy (!) procesor Exynos 5 Octa Nowości Samsung

Pierwsza konferencja Samsunga na CES 2013, która odbyła się dwa dni temu, z naszego punktu widzenia była bardzo nudna. Sprzęt AGD i RTV niezbyt nas interesuje, więc z niecierpliwością czekaliśmy na kolejne dni wydarzenia trwającego w Las Vegas i nadzieją, że Samsung nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Nie przeliczyliśmy się. Dziś koreański koncern zaprezentował prototyp sprzętu z elastycznym ekranem Youm. Ale żeby tego było mało – zapowiedział również ośmiordzeniowy procesor Exynos 5 Octa (28 nm).

Exynos 5 Octa będzie wykorzystywał technologię ARM big.LITTLE, dzięki czemu układ Samsunga połączy w sobie cztery rdzenie Cortex A7 1,2GHz dla podstawowych zadań (jak np. przeglądanie sieci czy czytanie e-booków) oraz cztery rdzenie Cortex A15 1,8GHz dla bardziej wymagających (odtwarzanie wideo w wysokiej rozdzielczości, gry, itp.).

Jednostka ma być być oczywiście bardzo wydajna (jej wydajność w grach ma być ponad dwa razy wyższa niż w obecnych urządzeniach mobilnych), przy jednoczesnej niskiej „prądożerności” (aż o 70% w porównaniu do Exynos 5 Dual), dzięki odpowiedniemu procesorowi zarządzania energią. Zapowiada się świetnie, prawda?

Samsung już wielokrotnie udowadniał, że jest nie tylko producentem świetnego sprzętu, ale również komponentów potrzebnych do jego tworzenia. Najnowsza jednostka centralna Samsunga zapowiada się bardzo interesująco. Nie pozostaje nam nic innego jak z niecierpliwością oczekiwać pierwszych urządzeń pracujących w oparciu o Exynos 5 Octa. A te, niestety, nie wiadomo kiedy ujrzą światło dzienne.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona