Samsung wyjaśnia dlaczego nie będzie Androida ICS dla Galaxy Tab (7") - Tabletowo.pl
Ważne

Samsung wyjaśnia dlaczego nie będzie Androida ICS dla Galaxy Tab (7″)

Tabletowo.pl Samsung wyjaśnia dlaczego nie będzie Androida ICS dla Galaxy Tab (7") Nowości Samsung

Posiadacze tabletów internetowych z wielką niecierpliwością czekają na wszelkie informacje od producentów dotyczące możliwości aktualizacji urządzeń do najnowszej wersji Androida – Ice Cream Sandwich. Wśród nich są także właściciele Samsunga Galaxy Tab, czyli pierwszego tabletu koreańskiej firmy, który zaprezentowany został ponad rok temu. I choć tablet ten nie otrzymał aktualizacji do tabletowej wersji Androida – Honeycomb (od początku pracował w oparciu o Androida 2.2, ostatnio dostał Androida 2.3), tak wszyscy mieli nadzieję, że Android Ice Cream Sandwich jednak zagości na Samsungu Galaxy Tab. Niestety, sytuację ostatecznie wyjaśnił producent: aktualizacja do „lodowej kanapki” nie jest przewidziana – oczywiście mowa tu o drodze oficjalnej. Nieoficjalny ROM jest już bowiem przygotowywany przez kolegów z XDA, aczkolwiek trzeba pamiętać, że nie wszyscy chcą korzystać z oprogramowania pochodzącego z nieoficjalnego źródła.

Kilka dni temu Samsung opublikował listę urządzeń, które otrzymają możliwość aktualizacji Androida do wersji Ice Cream Sandwich. Wśród nich, jak się można było spodziewać, nie było tabletu Galaxy Tab ani smartfona Samsung Galaxy S (pierwszej generacji). Dziś dowiedzieliśmy się dlaczego.

Samsung wyjaśnia, że aktualizację Androida do Ice Cream Sandwich w tablecie Galaxy Tab i smartfonie Galaxy S uniemożliwiają specyficzne elementy oprogramowania, w tym interfejs użytkownika TouchWiz, wideorozmowy, widżety, a także zbyt mała ilość pamięci RAM i ROM.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona