Samsung ujawnia, że Android N będzie nosił oznaczenie Android 7.0

Nie każda nowa wersja Androida oznaczana jest kolejną cyfrą z kolei. Dla przykładu, tylko z „czwórką” z przodu zadebiutowały aż trzy „główne” wydania, rozróżnione jedynie poprzez dodanie kolejnej liczby po kropce oraz nowej, słodkiej nazwy (ale też nie zawsze – patrz 4.1-4.3 Jelly Bean). Ostatnio jednak Google porzuciło tę taktykę i Androida Lollipop oraz Androida Marshmallow oznaczyło już – odpowiednio – jako 5.0-5.1 oraz 6.0. Android N ma wpisywać się w ten „trend” i zadebiutować z cyferką 7 z przodu.

Reklama

Dowiadujemy się tego dzięki Samsungowi, który na stronie przeznaczonej dla deweloperów opublikował listę zmian, jakie wprowadza wersja 1.3.1 Samsung MultiWindow SDK. Konkretniej jest ona tylko jedna, aczkolwiek istotna, również z naszego punktu widzenia. Otóż – jak zapisano – cechuje się już ona kompatybilnością z Androidem N, który nosi oznaczenie 7.0.

Reklama

Samsung MultiWindow SDK 1.3.1 Android N Android 7.0

Wygląda więc na to, że przedpremierowo dowiedzieliśmy się, jaką cyferką zostanie opatrzony Android N. W mojej opinii takie posunięcie jest nie tylko wygodniejsze dla mniej zorientowanego w temacie użytkownika (łatwiej zapamiętać i odróżnić poszczególne wersje), ale i dobre z marketingowego punktu widzenia. W końcu przeciętny klient uzna, że Android 7.0 jest dużo lepszy i nowszy niż Android 6.1 – nawet, gdyby lista zmian i nowości była dokładnie taka sama.

Nie poznaliśmy natomiast nazwy słodkości, jaką zostanie opatrzony Android N/Android 7.0. Wiadomo jedynie, że wewnętrznie ochrzczono go jako New York Cheesecake, ale nie jest to jeszcze finalna wersja. Pojawiła się też sugestia, że może to być Nutella, ale na ostateczne potwierdzenie musimy jeszcze poczekać.

Źródło: Samsung Developers przez Neowin