Samsung pokaże pierwszy telewizor z asystentem Bixby. Gadanie do ściany nabierze innego wymiaru | Tabletowo.pl

Samsung pokaże pierwszy telewizor z asystentem Bixby. Gadanie do ściany nabierze innego wymiaru

Dołącz do dyskusji 0

Samsung wprowadził na rynek swojego głosowego asystenta przy okazji premiery smartfonu Galaxy S8. Bixby, bo tak się nazywa wirtualny doradca, trafił również do Galaxy Note 8 czy tabletu Galaxy Tab Active 2. Samsung nie ukrywał, że będzie integrował asystenta z innymi urządzeniami. Pojawiła się więc informacja o kolejnym z nich.

Nie trzeba było długo czekać, aż Samsung zarejestruje znak towarowy kolejnego urządzenia z asystentem Bixby na pokładzie. Co ciekawe, nie jest to smartfon, a telewizor. To pierwszy krok producenta do wypełnienia planów wprowadzenia głosowego pomocnika do różnych sprzętów RTV.

Samsung złożył wniosek o zastrzeżenie praw do posługiwania się określeniem „Samsung Connected Life with Bixby”. Opis podany w zgłoszeniu nie pozostawia wątpliwości, że asystent Bixby trafi niebawem na pierwsze telewizory Koreańczyków. Znajdujemy w nim wzmianki o „oprogramowaniu dla telewizora, które pozwala na znalezienie pożądanej usługi i/lub treści przez rozpoznanie głosu użytkownika”.

Bixby na telewizorach będzie najpewniej obsługiwał na początku języki angielski i koreański, jak to obecnie jest we flagowych smartfonach producenta. Samsung zwykł prezentować nowe telewizory na dorocznych targach CES, zatem spodziewamy się, że z Bixby, wciśniętym w sprzęt RTV, pogadamy sobie w styczniu 2018 roku.

źródło: tmdn.org przez Sammobile, galaxyclub.nl

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona