Samsung pokaże pierwszy telewizor z asystentem Bixby. Gadanie do ściany nabierze innego wymiaru

Samsung wprowadził na rynek swojego głosowego asystenta przy okazji premiery smartfonu Galaxy S8. Bixby, bo tak się nazywa wirtualny doradca, trafił również do Galaxy Note 8 czy tabletu Galaxy Tab Active 2. Samsung nie ukrywał, że będzie integrował asystenta z innymi urządzeniami. Pojawiła się więc informacja o kolejnym z nich.

Reklama

Nie trzeba było długo czekać, aż Samsung zarejestruje znak towarowy kolejnego urządzenia z asystentem Bixby na pokładzie. Co ciekawe, nie jest to smartfon, a telewizor. To pierwszy krok producenta do wypełnienia planów wprowadzenia głosowego pomocnika do różnych sprzętów RTV.

Samsung złożył wniosek o zastrzeżenie praw do posługiwania się określeniem „Samsung Connected Life with Bixby”. Opis podany w zgłoszeniu nie pozostawia wątpliwości, że asystent Bixby trafi niebawem na pierwsze telewizory Koreańczyków. Znajdujemy w nim wzmianki o „oprogramowaniu dla telewizora, które pozwala na znalezienie pożądanej usługi i/lub treści przez rozpoznanie głosu użytkownika”.

Reklama

Bixby na telewizorach będzie najpewniej obsługiwał na początku języki angielski i koreański, jak to obecnie jest we flagowych smartfonach producenta. Samsung zwykł prezentować nowe telewizory na dorocznych targach CES, zatem spodziewamy się, że z Bixby, wciśniętym w sprzęt RTV, pogadamy sobie w styczniu 2018 roku.

 

źródło: tmdn.org przez Sammobile, galaxyclub.nl

  1. Tylko ze bixby to software wiec nic nie szkodzi by mógł działać tez na starszych tv samsunga ale widać będą mieli kolejna nowość by nie wprowadzić oledow. Z funkcja steam było to samo.
    Znając samsunga teraz wszystko fajnie a po 2 latach bixby zacznie działać coraz gorzej aż wkońcu go całkowicie wyłączą skoro w starszych tv wyłączają inne proste smart funkcje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama