Samsung szykuje tablet z Windowsem? Czyżby z „ósemką”?

Tegoroczna jesień zapowiada się niezwykle ciekawie, a to za sprawą nadchodzących najnowszych odsłon popularnych systemów operacyjnych. Google zmierza do prezentacji Androida Ice Cream Sandwich, Apple – iOS 5, natomiast Microsoft – Windows 8 (choć tak naprawdę wciąż nie wiadomo kiedy ujrzymy pierwsze urządzenia z „ósemką” na pokładzie). Mamy nadzieję, że kilka tabletów z AICS poznamy na IFA 2011 (choć może się okazać złudną nadzieją…), a teraz pojawiły się plotki, że być może w Berlinie pojawi się tablet Samsunga pracujący w oparciu o system Microsoftu – być może Windows 8.

Reklama

Wszystkie tablety Samsunga z serii Galaxy Tab, jakie poznaliśmy do tej pory, pochodziły od mobilnego działu producenta, zajmującego się telefonami komórkowymi. Wiele wskazuje na to, że tablet z systemem Microsoftu będzie opracowany przez Samsung IT Solutions Business, który jest odpowiedzialny za tworzenie m.in. komputerów stacjonarnych i notebooków dla korporacji. Może to oznaczać, że to urządzenie, nad którymi rzekomo trwają obecnie prace, będzie przeznaczone dla przedsiębiorców.

Obecnie nie ma żadnych informacji na temat specyfikacji technicznej tabletu Samsunga. Nie wiadomo także czy będzie to urządzenie pracujące pod kontrolą Windows 8 czy może wcześniejszej wersji systemu (Windows 7), która dość miernie pasuje na tego typu sprzęt.

Reklama

Istnieje także spore prawdopodobieństwo, że na berlińskich targach zostanie kolejny raz pokazany slider Sliding PC 7, znany także spod nazwy TX100 (więcej na jego temat przeczytacie tutaj). Urządzenie już w maju pojawiło się na stronie Amazon, jednak do chwili obecnej nie można go nigdzie kupić (chyba że macie inne info na ten temat – jeśli tak, dajcie znać).

Dotychczas o premierach tabletów na IFA 2011 było stosunkowo cicho, co nie napawa nas zbyt wielkim optymizmem… O tym, czy powyższe plotki okażą się prawdziwe, będziemy Was informować bezpośrednio z Berlina, gdzie będziemy obecni w dwuosobowym składzie.

źródło