Będzie Samsung ze Snapdragonem 660, ale to raczej nie legendarny już Galaxy S9+ mini | Tabletowo.pl

Będzie Samsung ze Snapdragonem 660, ale to raczej nie legendarny już Galaxy S9+ mini

Dołącz do dyskusji 0

W ostatnim czasie pojawiło się sporo sugestii, że Samsung może wypuścić na rynek Galaxy S9 mini/Galaxy S9+ mini. Co więcej, duża część z nich pochodziła w wiarygodnych źródeł (Geekbench, TENAA), więc powoli zaczynaliśmy w to wierzyć, chociaż początkowo wydawało się to jakąś zupełną abstrakcją. Teraz jednak pierwotne przeczucia mogą okazać się słuszne, ponieważ Koreańczycy faktycznie pracują nad smartfonem ze Snapdragonem 660, lecz z dużym prawdopodobieństwem nie dołączy on do flagowej serii Galaxy S9.

Ostatnim modelem z dopiskiem „mini” był Galaxy S5 Mini. Od 2015 roku Samsung już nie wypuszcza swoich flagowców w wersji „mini”. I chociaż co roku pojawiają się doniesienia, że dana generacja doczeka się towarzysza małych rozmiarów, to za każdym razem okazywały się one nieprawdą. W tym, 2018, wiele rzeczy wskazywało jednak na to, że do Galaxy S9 i Galaxy S9+ wkrótce faktycznie dołączy Galaxy S9 mini/Galaxy S9+ mini.

Wspomnianym modelem miałoby być urządzenie o oznaczeniu kodowym Samsung SM-G8750 lub/i Samsung SM-G8850. Co istotne, ten sprzęt naprawdę istnieje, gdyż pierwszy pojawił się w bazie Geekbench, a drugi w TENAA, która przy okazji opublikowała jego zdjęcia. Co ciekawe, zdaniem jednego z popularniejszych, chińskich leaksterów, @MMDDJ_, podana przez chińską agencję certyfikującą specyfikacja jest… nieprawidłowa – dlatego jej tu nie przytoczę.

Samsung SM-G8850 pojawił się właśnie również w bazie AnTuTu i w świetle wszystkich dotychczasowych doniesień można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że podana przez benchmark specyfikacja jest prawidłowa i znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości. Osobiście także wątpię, aby Samsung planował wypuścić na rynek kolejnego high-enda – ale nowy model klasy premium już jak najbardziej.

AnTuTu podaje, że Samsunga SM-G8850 wyposażono w wyświetlacz o proporcjach 18,5:9 i rozdzielczości Full HD+, tj. 2220×1080 pikseli, ośmiordzeniowy (8x Kryo 260; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 660 z układem graficznym Adreno 512, 4 GB RAM64 GB pamięci wbudowanej. Całość podczas rejestrowania pracowała pod kontrolą systemu Android 8.0.0 Oreo. Sprzęt w teście wykręcił też 136483 punktów.

Samsung SM-G8850 w AnTuTu (fot. Weibo)

Jak wspomniałem, jest raczej wątpliwe, aby model Samsung SM-G8850 okazał się być Galaxy S9 mini/Galaxy S9+ mini. Jak bowiem twierdzi przywoływany już przeze mnie leakster @MMDDJ_, z najnowszych doniesień wynika, że Samsung wypuści na rynek model Galaxy S8 _ i Galaxy A8 _, gdzie w miejscu „_” trzeba sobie wstawić „jakiś”, nieznany jeszcze dopisek. Pierwszy z nich ma nosić oznaczenie kodowe SM-G8750, natomiast drugi SM-G8850.

Źródło: Weibo przez GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona