Kolejnym składanym smartfonem Samsunga będzie współczesna wersja Motoroli V3

Samsungowa seria Galaxy W od lat łączy ze sobą najnowsze, topowe podzespoły z eleganckim designem i… zawiasem. Tym razem zamiast dwóch, oddzielnych ekranów możemy zobaczyć jeden składany na wzór nowej Motoroli RAZR. Dodatkowo smartfon wspierałby łączność 5G.

Samsung W20 5G

Po premierze Samsunga W2019 spodziewalibyśmy się Samsunga W2020, ale wiele wskazuje na to, że zamiast niego Samsung wprowadzi na rynek model W20 5G. Ktoś uchwycił plakat zapowiadający najnowszy smartfon południowokoreańskiego producenta, na którym widnieje jego nazwa, a pod nią napis „nowy status w stosunku do oczekiwań”. Najważniejsze jest jednak to, że grafika dość jednoznacznie sugeruje, że wyświetlacz w tym urządzeniu rozciąga się na całej powierzchni obu połówek urządzenia i składa na pół.

Reklama

Samsung W20 5G – specyfikacja, cena

Czym, oprócz obsługi 5G i składanego ekranu, może jeszcze cechować się Samsung W20 5G? Zeszłoroczny model, Samsung W2019, miał podzespoły żywcem wyjęte z Galaxy Note 9, tzn. m.in. procesor Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM i od 128 GB do 256 GB pamięci wbudowanej. Patrząc więc na to, jak wyposażony został Galaxy Note 10, w Samsungu W20 5G możemy się spodziewać Snapdragona 855, 8 GB RAM i – jak wynika z nieoficjalnych doniesień – 512 GB pamięci wbudowanej. Kolejną rzeczą zapożyczoną z najnowszych Galaktyk ma być potrójny aparat główny.

Nie znamy natomiast ceny Samsunga W20 5G. Patrząc jednak na to, ile trzeba zapłacić za Galaxy Fold (2000 dolarów) i ile kosztował Samsung W2019 (po przeliczeniu ~2700 dolarów), spodziewamy się, że koreański gigant może zażyczyć sobie na najnowsze cacko nawet ponad 3000 dolarów.

Samsung W2019
Samsung W2019

Wydanie przez Samsunga drugiego składanego smartfona, na dodatek z obsługą 5G, z pewnością będzie sporym wydarzeniem. Nie należy się jednak spodziewać możliwości jego kupienia w Europie, ponieważ ostatnie urządzenia z serii W są dostępne wyłącznie w Chinach i na razie nic nie wskazuje na to, aby miało się coś w tej kwestii zmienić.

Źródła: SamMobile Twitter