Samsung ponownie stroi sobie żarty z iPhone'a X. Tym razem chodzi o szybkość pobierania danych - Tabletowo.pl

Samsung ponownie stroi sobie żarty z iPhone’a X. Tym razem chodzi o szybkość pobierania danych

Krótko po tym, jak Samsung rozpoczął regularną sprzedaż smartfona Galaxy S9, okazało się, że model ten ma jedną wyraźną przewagę nad iPhonem X – szybsze pobieranie danych w sieciach komórkowych. Firma nie mogła przepuścić takiej okazji, by wytknąć to Apple. W ten sposób pojawił się pomysł na nową reklamę flagowego Samsunga.

Co ciekawe, w reklamie nie pojawia się nawet zdjęcie Galaxy S9 czy S9+. O tym pierwszym słyszymy tylko wzmiankę ze strony klientki w Apple Store. Poszukuje ona smartfona, który będzie oferował technologię przyszłości, a pod względem szybkości pobierania danych, modem użyty we flagowcu Samsunga rzeczywiście ma przewagę nad tym montowanym w iPhonie X.

Rzecz jasna nie oznacza to, że iPhone X jest smartfonem wyraźnie gorszym – co więcej, użytkownicy Galaxy S9 pewnie nie czują jakiejś znaczącej różnicy w szybkości „działania internetu”, bo ta często uzależniona jest od wielu innych czynników, na przykład jakości połączenia LTE. Reklama nie powstała jednak, żeby wyjaśniać szczegóły techniczne – w prosty sposób podkreśla, że jest dziedzina, w której Samsung jest wyraźnie lepszy – a to powinno dać do myślenia potencjalnemu klientowi.

Drugim celem powstania tego materiału jest wywołanie uśmiechu na twarzy osób niebędących fanami Apple. Część z nich z upodobaniem ogląda filmy, które ujawniają bolączki czy mankamenty iPhone’ów, więc dla takich osób ta przewrotna reklama może wydać się zabawna. W moim odczuciu była tylko trochę śmieszna, ale nie z powodu podjętej tematyki, a komicznego talentu aktora wcielającego się w postać pracownika Apple Store.

Zresztą, to nie pierwszy raz, kiedy Samsung buduje swoją wartość w reklamach przez wytykanie błędów Apple – wystarczy wspomnieć materiał o tym, jak pewien wierny fan nadgryzionego jabłka postanowił „dorosnąć” i kupił sobie Galaxy Note’a 8, lub tę reklamę, w której Koreańczycy nabijają się z afery dotyczącej celowego spowalniania iPhone’ów. I tu taka ciekawostka – w postać pracownika App Store wcielił się tam ten sam aktor, który wystąpił w powyższym filmie :)

Samsung znów wyśmiewa Apple w swojej reklamie. Tym razem za celowe spowalnianie iPhone’ów

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona